Jakie krzesła najlepiej sprawdzą się do home office?

Podziel się:

Przez ostatnich kilka lat wiele osób przeszło na model pracy zdalnej lub rozpoczęło pracę w trybie hybrydowym. Nie brakuje również osób, które prowadzą własne działalności w zaciszu własnego domu. Wszystkie te osoby łączy konieczność stworzenia ergonomicznego home office, które pozwoli na komfortową i efektywną pracę. Kluczowe znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego krzesła, dlatego sprawdzamy, jakie krzesła doskonale nadają się do domowego biura.

Jakie są konsekwencje pracy na nieodpowiednio dobranym krześle?

Praca w pozycji siedzącej stanowi spore obciążenie dla struktur kręgosłupa. Konsekwencje takiego stanu mogą być odczuwalne nawet przez osoby, które pracują w taki sposób godzinę lub dwie dziennie. Jeżeli nie możesz przyjąć ergonomicznej pozycji ciała, w pierwszej kolejności narażasz się na dyskomfort oraz ból w dolnej części pleców, wynikające z jej nadmiernego przeciążenia. Dalszymi konsekwencjami są bóle głowy, zmęczenie, skrzywienia oraz zwyrodnienia kręgosłupa.

Co więcej, brak możliwości przyjęcia wygodnej pozycji i dolegliwości z tym związane skutecznie uniemożliwiają skupienie na pracy. Tym samym trudniej jest wywiązać się z obowiązków zawodowych, a to z kolei może być źródłem frustracji.

Krzesło do pracy a odpowiednie siedzisko i oparcie

Jak zaznacza specjalista ze sklepu internetowego 1000 krzesełistnieje kilka kluczowych cech dotyczących siedziska oraz oparcia, które musi posiadać krzesło, aby zapewniać komfort podczas pracy. Siedzisko powinno być na tyle wysokie, by stawiać stopy płasko na podłodze, uda ustawiać poziomo, a ramiona mieć na wysokości biurka. Jego szerokość oraz głębokość powinny zapewniać wygodne siedzenie, z opartymi plecami oraz wsparciem od 2/3 do 3/4 ud.

Oparcie natomiast powinno podtrzymywać naturalną krzywiznę kręgosłupa i sięgać powyżej wysokości ramion. Bardzo ważne jest prawidłowe podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, dlatego warto zdecydować się na model z profilowanym oparciem. Podczas zakupu warto zdecydować się na model, który zapewnia dodatkową regulację wszystkich powyższych cech.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając krzesło do pracy?

Krzesło biurowe powinno być wykonane z oddychającego, przyjemnego materiału. Warto postawić na model z podłokietnikami, które umożliwiają rozluźnienie ramion. Ważne jest także, aby krzesło łatwo się obracało, stało stabilnie i było wyposażone w blokady, które utrzymają indywidualnie dostosowane parametry. Biorąc pod uwagę, jak ogromne znaczenie ma dobre krzesło do pracy, cena powinna być ostatnim kryterium wyboru.

Podobne artykuły