Odkrywamy najmodniejszy okap kuchenny – tuba w kolorze miedzi lub złota!

Podziel się:

Okap kuchenny w kolorze miedzi lub złota to absolutny hit wnętrzarski. Szczególnie modne są modele w kształcie tuby, które pasują do dużych kuchni, gdzie fenomenalnie prezentują się w otoczeniu nowoczesnych sprzętów kuchennych. Dostępne są też modele mini, które można zamontować też w mniejszej kuchni przy ścianie. Na co zwrócić uwagę wybierając złoty okap kuchenny w formie tuby?

Okap jako największa ozdoba pomieszczenia

Okap może być schowany pod szafką, a może stać się największą ozdobą pomieszczenia. Okap kuchenny w kształcie tuby i w kolorze złota lub miedzi to wnętrzarski hit ostatnich sezonów. Pięknie wygląda w zestawieniu zarówno z drewnianymi blatami mebli, jak i marmurowymi posadzkami. Może dopełniać kuchnię w stylu glamour, rzemieślniczym, angielskim czy loftowym. Dopasuj do kuchni armaturę w odcieniu złota, która stworzy z okapem harmonijną całość. Szlachetny odcień może stać się motywem przewodnim całego wnętrza. Warto dodać, że wykończenie złota i miedzi może być matowe lub z połyskiem.

Wybrać okap czy pochłaniacz?

Okap kuchenny w formie tuby może pracować w trybie otwartym, czyli odprowadzać powietrze z kuchni na zewnątrz. Wówczas nazywany jest wyciągiem kuchennym. Może też działać w trybie zamkniętym, czyli filtrować zasysane powietrze i ponownie wpuszczać je do pomieszczenia – takie modele nazywane są pochłaniaczami. W obu przypadkach konieczna jest kratka wentylacyjna. Przyścienne okapy kuchenne, nazywane są też kominowymi, ponieważ instaluje się je przy ścianie w ciągu zabudowy meblowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okap w formie tuby?

Zwróć uwagę na to, czy okap tuba ma wbudowane oświetlenie LED, które pozwoli zaoszczędzić energię i oświetlić strefę gotowania. Niektóre okapy mogą pracować w dwóch trybach – zarówno jako pochłaniacze, jak i wyciągi kuchenne, co ułatwia dopasowanie ich do instalacji i wymogów budynku. Oczywiście kluczowe jest też ustawienie adekwatnej mocy urządzenia do potrzeb, czyli możliwość regulacji siły ssącej. Filtry aluminiowe, które można być w zmywarce, ułatwią utrzymanie okapu w czystości. Warto zwrócić też uwagę na poziom decybeli – im okap cichszy, tym jego praca jest bardziej komfortowa dla wszystkich mieszkańców domu.

Podobne artykuły