Umywalki, które pomogą Ci dobrze zagospodarować przestrzeń w małej łazience

Podziel się:

W wielu domach i mieszkaniach łazienki to jedne z najmniejszych pomieszczeń — szczególnie w przypadku toalet gościnnych. Dlatego każdy dobrze zagospodarowany metr kwadratowy ma w nich duże znaczenie. Z kolei starannie dobrane wyposażenie pomaga w zachowaniu przestronnego i jednocześnie funkcjonalnego wnętrza. Czy wiesz, jakie umywalki najlepiej sprawdzą się w łazienkach o ograniczonym metrażu? W poniższym artykule omówimy najciekawsze rodzaje.

Umywalki nablatowe z półką odstawczą — minimalizm i funkcjonalność

Inwestując w umywalkę do niewielkiej łazienki, upewnij się, że dobrze wykorzystasz dostępną przestrzeń. Modele nablatowe pozwalają na montaż szafki, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca do przechowywania kosmetyków, akcesoriów czy niewielkich tekstyliów. Meble łazienkowe umożliwiają również sprawne ukrycie elementów montażowych, takich jak śruby czy rury. W efekcie pomieszczenie sprawia wrażenie dobrze zaprojektowanego i jest łatwiejsze do utrzymania w czystości ze względu na brak trudno dostępnych zakamarków.

Umywalki nablatowe mają jeszcze jedną ważną zaletę. Niektóre z nich występują w wersji z półką odstawczą, czyli z dodatkową przestrzenią po bokach. Tego typu miejsce świetnie sprawdzi się na najczęściej używane kosmetyki albo akcesoria. Dzięki temu podczas porannej czy wieczornej toalety będziesz je mieć w zasięgu ręki. Co więcej, na półce odstawczej możesz również ułożyć dekoracje, na przykład zapachowe świece albo patyczki. Uporządkowana i przyozdobiona łazienka zapewnia domownikom większy komfort oraz pozwala na relaks po dniu pełnym wyzwań.

Nowoczesne umywalki podblatowe — kiedy warto się na nie zdecydować?

Starannie zaprojektowane umywalki podblatowe to przeciwieństwo modeli nablatowych. W ich przypadku ścianki są niewidoczne — znajdują się na równi z blatem lub występują zamiast blatu. To niezwykle estetyczne rozwiązanie, które ze względu na swój minimalistyczny design czyni łazienkę optycznie większą. Ponadto tego typu umywalka często wyróżnia się szerokimi półkami odstawczymi, które są idealnym miejscem na kosmetyki, akcesoria i dekoracje. Co więcej, są ceramiczne lub dolomitowe, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości niż blat.

O czym warto pamiętać, wybierając umywalki do małej łazienki?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj umywalki się zdecydujesz, zwróć uwagę na jej rozmiar. Istnieją nowoczesne modele o kompaktowych wymiarach, które świetnie sprawdzą się w niewielkich łazienkach lub w toaletach gościnnych. Tego typu wyposażenie można również wykorzystać w drewnianych lub całorocznych domkach letniskowych. Ponadto warto wybrać produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mimo upływu lat będą wyróżniać się nienagannym stanem wizualnym oraz funkcjonalnością. Takie produkty oferuje producent Grekon, który proponuje modele wykonane między innymi z takich materiałów jak dolomit.

Wybór odpowiedniej umywalki odmienia wygląd i funkcjonalność małej łazienki. Decydując się na inwestycję w nowe wyposażenie, zwróć uwagę na przemyślane wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także na staranne wykonanie i dopasowanie do rozmiarów pomieszczenia. Dzięki temu wybrany przez Ciebie model stanie się zakupem na lata, zapewniając domownikom wysoki komfort codziennego dbania o higienę.

Podobne artykuły