Koszt ubezpieczenia mieszkania – skorzystaj z kalkulatora!

Podziel się:
koszt ubezpieczenia mieszkania

Bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach jest rzeczą nadrzędną. Dlatego w przypadku większych wydatków warto jest dokonać odpowiedniego zabezpieczenia. Zakup mieszkania jest dla wielu bardzo ważną inwestycją w ich przyszłość, aby zabezpieczyć ją, należy koniecznie rozważyć ubezpieczenie. Ubezpieczenia mieszkaniowe należą do popularnych ofert zakładów ubezpieczeń. Jak wybrać ubezpieczenie, żeby nie żałować? Sprawdź sam już dziś!

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie na mieszkanie? Czym się kierować przy podpisaniu umowy?

Ubezpieczenie na mieszkanie jest rozwiązaniem stosowanym powszechnie przez wielu Polaków jednak czy większość z nich wybiera ubezpieczenie w rozsądny sposób? Ubezpieczenia są zabezpieczeniem na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, ale Ogólne Warunki Ubezpieczenia określają, co podlega wypłacie takiego świadczenia. Intratne umowy ubezpieczenia bardzo często obarczone są stosem wyłączeń, na które klient powinien zwrócić szczególną uwagę. Zapoznanie się z OWU to podstawa podpisania umowy ubezpieczenia, jednak czy ktokolwiek ma czas na zapoznawanie się z wieloma ofertami i z setką stron dokumentów od różnych ubezpieczycieli? Porównywanie ofert w dzisiejszych czasach jest niezwykle pracochłonne, dlatego w Internecie zostały stworzone rozwiązania mające pomóc przeciętnemu konsumentowi wybrać dobrze. 

Korzystaj z pomocy kalkulatora cen

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby przeglądać wszystkie oferty ubezpieczenia, warto skorzystać z kalkulatora kosztów ubezpieczenia mieszkania. Tego rodzaju kalkulator porównują jawne informacje dostępne na stronach ubezpieczalni. Z takiego rodzaju kalkulatora dowiemy się m.in.

  • Jaka jest maksymalna kwota wypłacanego ubezpieczenia
  • Jaki jest koszt raty ubezpieczenia 
  • Co wchodzi w skład danego ubezpieczenia
  • Dla kogo jest ubezpieczenie
  • Jakie warianty nieruchomości obejmuje 
  • Czy ubezpieczenie podlega wypłacie z winy własnej

Wiele z tych informacji pozwoli nam zawęzić grono potencjalnych ubezpieczalni do minimum a tym samym pomóc nam w określeniu kilku ubezpieczycieli, którzy spełniają nasze wymagania. Koszt ubezpieczenia mieszkania – kalkulator – po ustaleniu odpowiedniego grona ubezpieczalni możemy przejść do wysłania zapytań ofertowych a tym samym pobrania OWU i zapoznania się z grupką wybranych firm. W dokumentach OWU znajdziemy: 

  • Wykluczenia wypłaty ubezpieczenia 
  • Co obejmuje zakres ubezpieczenia
  • W jakim okresie zaczyna obowiązywać ochrona np. po roku od zawarcia umowy
  • Jakie są warunki korzystania z dodatkowych usług. 

Czym dodatkowo można kierować się przy wyborze?

Dodatkowe usługi to często szereg nieprzydatnych dodatków jednak czasami można wśród nich znaleźć perełki. W przypadku zniszczenia mieszkania na skutek pożaru dobrze by było, aby na czas remontu ubezpieczyciel zapewnił miejsce noclegowe dla rodziny ewentualnie, aby kwota ubezpieczenia była na tyle większa, żeby pokryła taką możliwość. Nie należy wybierać ubezpieczenia kierując się jedynie kwotą wypłaconego uposażenia, gdyż może to być ograniczone różnymi włączeniami. Dodatkowe usługi organizacji pomocy w nagłych wypadkach również są ciekawym dodatkiem. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html.

Podobne artykuły