Małe umywalki ścienne, które powstają z wysokiej jakości ceramiki

Podziel się:

Decydując się na zakup umywalki ściennej, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Wysokiej jakości materiał ma duży wpływ nie tylko na estetyczny wygląd umywalek, ale również na ich wysoką wytrzymałość, co okazuje się niezwykle ważne ze względu na fakt, że umywalki są cały czas narażone na działanie wilgoci i wysokich temperatur. Trwałym i jednocześnie naturalnym materiałem jest ceramika. Inwestycja w starannie wykończoną ceramiczną umywalkę bardzo często okazuje się zakupem na długie lata codziennego użytkowania bez konieczności obawiania się o łatwe powstawanie zarysowań czy pęknięć. Dlatego warto dowiedzieć się, czym powinny cechować się godne uwagi małe umywalki łazienkowe i wybrać model, który będzie spełniał wszystkie ważne potrzeby inwestorów oraz domowników.

Kiedy warto zdecydować się na małą umywalkę ścienną?

Odpowiednio dobrana mała umywalka ścienna pozwala na przemyślane wykorzystanie przestrzeni w niewielkiej łazience i na zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań, które nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca. Dlatego małe umywalki ścienne bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich domowych łazienkach, w łazienkach gościnnych, a nawet w przestrzeniach publicznych, na przykład w restauracjach, które nie dysponują zbyt dużymi łazienkami. Godne uwagi umywalki o praktycznych wymiarach pojawiają się między innymi w ofercie marki Laufen w takich kolekcjach jak LUA oraz Laufen Pro.

W przypadku nowoczesnej kolekcji LUA inwestorzy mogą zdecydować się na umywalki ścienne o wymiarach wynoszących zaledwie 45 cm szerokości. Tego typu wyposażenie łazienki pozwala na przemyślane zaaranżowanie całej przestrzeni i na zastosowanie rozwiązań, które zwiększą komfort korzystania z pomieszczenia. Z kolei kolekcja Laufen Pro oferuje inwestorom małe umywalki ścienne o szerokości wynoszącej 45 lub 36 cm. Warto zwrócić uwagę na fakt, że małe umywalki ścienne można również połączyć z szafkami pod umywalkę, które zapewnią więcej cennej przestrzeni do przechowywania. Ponadto staranne wkomponowanie umywalki w szafkę pozwoli ukryć elementy montażowe.

Ceramika, z której powstają małe umywalki ścienne – czym powinna się wyróżniać?

Proponowane przez markę Laufen małe umywalki ścienne powstają z wysokiej jakości ceramiki sanitarnej, która wpływa na ich estetyczny wygląd oraz na lepszą trwałość. Zastosowana do produkcji umywalek ceramika sanitarna jest naturalnym materiałem, który dzięki zaawansowanym procesom zyskuje swój szlachetny wygląd oraz wyjątkowe właściwości. Dzięki temu umywalki stają się godną uwagi inwestycją na długie lata i mimo upływu czasu nie tracą swojego estetycznego wyglądu.

Warto również wspomnieć, że inwestorzy decydujący się na zakup małych umywalek ściennych z kolekcji LUA lub Laufen Pro zyskują możliwość wyboru specjalnej powłoki Laufen Clean Coat®. Jest to innowacyjna powłoka wyprodukowana na bazie krzemianów i poddawana specjalnemu spiekaniu na tradycyjnym szkliwie, która ułatwia utrzymanie ceramiki w idealnej czystości, wpływając na jej estetyczny wygląd. Dzięki śliskiej powierzchni zabrudzenia, kamień czy bakterie nie osadzają się na umywalkach i łatwo się spłukują, co pozwala zaoszczędzić wodę oraz zmniejszyć zużycie środków czyszczących.

Podobne artykuły