Dlaczego warto korzystać z oferty polskich producentów mebli?

Podziel się:

Polskie znaczy solidne, dobre, ale i wykonane z największą precyzją. Mowa oczywiście o meblach, które tak naprawdę znane są nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Meble polskich producentów często są nagradzane przez konsumentów, ale i doceniane przez specjalistów branży meblarskiej. Dlaczego warto korzystać z oferty polskich producentów mebli?

Różnorodność stylistyczna i dopasowanie do każdej aranżacji wnętrza 

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacji chcesz mieć w swojej sypialni, jadalni czy gabinecie, znajdziesz właściwe meble, które dopasujesz do kolorystyki ścian, podłóg. Wszystkie są wykonywane w nowoczesnych parkach maszynowych, ale elementy takie jak rzeźbienia czy inne prace detaliczne często tworzone są ręcznie. Im więcej takich prac z dłutem czy przy użyciu spawów, tym wartość mebli rośnie. Polscy producenci tacy jak Jarstol wykorzystują do produkcji głównie płytę meblową i płytę MDF. Ta druga, uważana za mocniejszą i stosowana jest na fronty meblowe i to właśnie w niej wykonywane są zdobienia. Nie ma miejsca na żadne niedoróbki, bo każda rzecz, każdy element poddawany jest szczegółowej kontroli. Na uwagę zasługuje różnorodna stylistyka mebli, od tych stylizowanych, przez proste nowoczesne, aż po futurystyczne i nietuzinkowe formy, które najbardziej cieszą architektów, tym bardziej gdy okazuje się, że dane rozwiązane się przyjmuje i staje się popularne. Lamele stosowane są już nie tylko na ścianach, bo listewki zdobią też meble i kontrastują z podstawą. Meble mogą być zdobione gustownymi ryflowaniami, wypełnionymi kolorowymi wstawkami. Sprawdzają się też geometryczne, wypukłe zdobienia imitujące płytki. Białe meble można z łatwością dopasować do stylistyki hi-tech albo skandynawskiej. Z kolei modele wykonane z jaśniejszych i ciemniejszych gatunków z metalowymi wstawkami będą odpowiednie do aranżacji industrialnej. Klasyczne meble w brązowym odcieniu z widocznym rysunkiem drewna mogą być częścią aranżacji kolonialnej albo rustykalnej. Mnogość rodzajów wybarwienia dla danego rodzaju materiału drewnopochodnego jest zawsze imponująca i jest w czym wybierać.                  

Rozwiązania sprzyjające komfortowi użytkowania, bezpieczeństwu i dbałość o detale 

Oczywiście oferta polskich producentów jest warta uwagi także ze względu na stosowanie cichego domyku dla bezpieczeństwa czy też frezowań dla większej estetyki. Dbałość o detale sprawia, że użytkownicy rzadko narzekają, a wręcz przeciwnie często są zaskoczeni nowoczesnymi rozwiązaniami. Do ciekawych rozwiązań należy także system push to open, który wielu producentów stosuje. Bryły bez widocznych uchwytów mogą być też posadowione na różnorodnych nóżkach, płozach czy podstawach. Takie meble dodają wnętrzu lekkości i ułatwiają sprzątanie, co także nie jest bez znaczenia.

Podobne artykuły