Gdzie świetnie będzie wyglądać niski hoker?

Podziel się:

Niewątpliwie hokery niskie są niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacji w kuchni, jadalni, kawiarniach czy barach oraz wszędzie tam, gdzie chce się stworzyć oryginalną przestrzeń do siedzenia. To rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników, ale z pewnością nie można mu odmówić tego, że świetnie się prezentują. Klienci po niskie hokery najczęściej stawiają przy wyspie kuchennej lub barku, które coraz częściej się w przestrzeniach kuchni i salony pojawiają.

Modne hokery niskie

Sam niski hoker dostępny jest w różnych wariantach i od samego wykończenia zależeć będzie w dużej mierze, czy siedzisko będzie wygodne. Poza tym warto zwracać uwagę na kształt, obecność oparcia czy podłokietnika oraz wymiary. Niektóre hokery niskie sprawdzą się tylko przy okazjonalnym korzystaniu, a inne są rewelacyjnym miejscem do siedzenia i z powodzeniem zastępują tradycyjne krzesła. Poza tym oczywiście całość musi być dopasowana do aranżacji wnętrza, by stanowiła spójną i konsekwentną całość.

Niskie hokery do wyspy lub barku

W wielu domach wyspa kuchenna jest nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również świetnie zastępuje stół. Do niej idealnie będą pasować krzesła barowe. Są to produkty trwałe wykonane z różnych materiałów, a wykończenie siedziska oraz konstrukcji będzie świetnie wpisywać się w minimalistyczne, industrialne czy skandynawskie trendy. Oczywiście można znaleźć także hoker niski inspirowany klasycznymi stylizacjami. Tego typu tapicerowane krzesło barowe z oparciem będzie niezwykle wygodne. Świetnie sprawdzać się będzie, gdy chcecie często korzystać z tego mebla, jeść przy wyspie lub barze, dobrze spędzać czas. Hoker niewielkich rozmiarów bez oparcia będą natomiast miejscem na krótki odpoczynek. Siedzisko bardzo często wykonane jest z tworzywa sztucznego lub drewna. Warto zwrócić także uwagę na to, by wysokość hokera można było regulować a także na to, by mebel posiada specjalną rurkę stanowiącą podparcie dla nóg. To zdecydowanie poprawia komfort siedzenia. Prawdziwym hitem na rynku są przezroczyste meble, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że jest ona mniej oczywista. Z pewnością taki nowoczesny hoker będzie kropką nad „i” całej aranżacji.

Postaw na designerskie hokery niskie

W sklepach znaleźć można bardzo zróżnicowane modele. Także projektanci prześcigają się w proponowaniu klientom oryginalnych rozwiązań, które będą przyciągać uwagę oraz świetnie wpiszą się w tryb życia współczesnych ludzi. I dlatego właśnie wyspy kuchenne stały się prawdziwym hitem we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Są wykorzystywane szczególnie wówczas, gdy łączy się kuchnię z salonem i tworzy się swoistą dzienną przestrzeń. Do niej idealnie sprawdzą hoker z niskim oparciem. W stylu retro wysokie blaty wyspy lub barku są zaproszeniem do wspólnego spędzania czasu przy gotowaniu. Taka aranżacja wzmacnia relacje i sprawia, że przygotowywanie jedzenia, rozmowy, drinki stają się ważnymi elementami całej ceremonii. Także w stylu glamour widać tendencje do tego, by przedłużać półwysep kuchenny i inwestować w hokery. W tej wymagającej aranżacji oczywiście trzeba postawić na świetną jakość oraz przyjemne w dotyku miękkie materiały. Z pewnością hokery będą przykuwać uwagę jak wszystkie inne dodatki. Na długo również zachowają swój pierwotny wygląd. Rynek hokerów rozwija się bardzo dynamicznie, a różnego rodzaju inspiracje sprawiają, że można zaskoczyć niezwykłymi meblami prosto z baru nawet w bardzo wyszukanym salonie. W wielu wnętrzach hokery dobiera się na zasadzie kontrastu, a w ten sposób tworzy się niebanalną i autorską przestrzeń.

Podobne artykuły