Projekty domów z garażem dwustanowiskowym czy jednostanowiskowym – jak wybrać?

Podziel się:

Inwestorzy rozpoczynający przygodę z budową domu stają przed wyborem, jaki projekt domu wybrać. Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb przyszłych domowników po to, aby wszystkim żyło się bezpiecznie i komfortowo w nowych przestrzeniach. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele rodzin posiada jedno lub więcej aut, często wybieranymi projektami są projekty domów z garażem. To komfortowe rozwiązanie, garaż wpisany w bryłę domu jest zazwyczaj sporo tańszy w realizacji, niż garaż wolno stojący, pozwala na wygodną komunikację z częścią mieszkalną, sprawne wnoszenie zakupów i przemieszczanie się pomiędzy różnymi częściami domu bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Ponadto zajmuje mniej przestrzeni na działce, niż wspomniany garaż wolno stojący czy wiata. Jaki projekt domu z garażem wybrać, aby w przyszłości cieszyć się wygodą?

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym

Dom w cieszyniankach z garażem jednostanowiskowym. ARCHON+

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym to popularna kategoria w bogatej ofercie Biura Projektowego ARCHON+. Różnorodność stylu, programów użytkowych czy powierzchni zabudowy jest duża, dzięki czemu z powodzeniem każdy Inwestor znajdzie projekt dopasowany nie tylko do jego osobistych preferencji, ale także do naturalnych uwarunkowań działki oraz wymogów formalnych, określonych przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzję o Warunkach Zabudowy. Kryterium, które w dużej mierze determinuje wielkość domu z garażem, jest powierzchnia działki oraz dopasowanie do własnych potrzeb. W kolekcji Pracowni dostępne są różnorodne projekty, których metraż wraz z garażem oscyluje w granicach od 85 m2 aż po okazałe, przestronne wille i rezydencje. W realizacjach na małych działkach dobrze sprawdzą się projekty domów z poddaszem użytkowym lub piętrowe, w których garaż w całości jest wpisany w bryłę budynku. Inwestorzy, mogą też wybrać projekt domu z garażem jednostanowiskowym, który jest częściowo wysunięty z linii elewacji. Wysunięcie garażu przed ścianę frontową pozwala na zaprojektowanie przytulnej strefy wejściowej osłoniętej ścianą garażu. W zależności od projektu i przyjętych w nim rozwiązań funkcjonalnych nad garażem wpisanym w bryłę domu można zaprojektować sypialnię, pracownię, domową bibliotekę, czy pokój rekreacyjny. W przypadku, gdy wielkość działki na to pozwala, można zdecydować się na garaż przylegający do jednej ze ścian domu, wówczas przestrzeń nad nim może pełnić funkcję dodatkowej strefy relaksu na świeżym powietrzu, dostępnej z pomieszczeń prywatnych na poddaszu lub piętrze.

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym

Dom w żeńszeniu (G2P) z garażem dwustanowiskowym. ARCHON+

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym wybierają najczęściej rodziny, posiadające więcej niż jedno auto lub Inwestorzy, którzy planują w przestrzeni garażowej zorganizować miejsce na przykład na kącik do majsterkowania bądź chcą zapewnić sobie większą przestrzeń do przechowywania sezonowych sprzętów ogrodowych. Projekty domów z garażem dwustanowiskowym ARCHON+ to szeroka oferta, w której znajdują się rozmaite propozycje, wyróżniające się efektownymi bryłami o odpowiednio dopracowanych proporcjach, zapewniające wygodną komunikację między poszczególnymi częściami w domu. Garaż dwustanowiskowy to nie tylko przywilej dla właścicieli posiadających duże działki i wybierających projekty dużych domów. Dwustanowiskowy garaż jest także uwzględniany w projektach domów małych, a różnorodność rozwiązań pod względem lokalizacji w ramach bryły i połączenia z częścią mieszkalną zapewnia swobodę wyboru. Im przestronniejszy garaż, tym większa wygoda jego użytkowania. Dwustanowiskowy garaż w projektach domów z poddaszem użytkowym lub piętrowych umożliwia ciekawe aranżacje dużej przestrzeni znajdującej się nad nim. To odpowiednie miejsce na zaprojektowanie np. apartamentu dla rodziców – sypialni z łazienką i prywatną garderobą. W przypadku projektów domów parterowych z garażem dwustanowiskowym wymagania co do działki są większe, dlatego na realizację parterówki z garażem dwustanowiskowym wysuniętym z bryły mogą pozwolić sobie Inwestorzy, dysponujący odpowiednio przestronną działką.

Dom w renklodach 12 z garażem jednostanowiskowym. ARCHON+

Wybór odpowiedniego projektu domu to gwarancja płynnej budowy oraz komfortowego życia w nowo powstałej inwestycji. Na Inwestorów, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa w tym zakresie, czekają Doradcy ARCHON+, którzy rozwieją wątpliwości i bezpłatnie pomogą wybrać odpowiedni projekt domu, dostosowany do wymów Inwestora, uwarunkowań działki i przepisów prawa. Wszystkie projekty domów Pracowni spełniają obowiązujące normy i przepisy Prawa budowlanego, są profesjonalnie i wszechstronnie opracowaną dokumentacją. Zapraszamy na www.archon.pl.

Podobne artykuły