Sezamie otwórz się – wybieramy drzwi zewnętrzne do domu

Podziel się:

Wysuwają się na pierwszy plan, lubią grać główną rolę i zdecydowanie dbają o dobre wrażenie wśród gości – wszak to one witają ich od progu i żegnają, gdy pora się rozstać! Drzwi zewnętrzne, bo o nich mowa, stanowią kluczowy element każdego budynku bez względu na jego wielkość i charakter. Troszczą się o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców, stają się niebanalną ozdobą elewacji oraz mają znaczący wpływ na kondycję domowych oszczędności, redukując straty ciepła w okresie grzewczym. Dlatego właśnie drzwi zewnętrzne do domu powinny być dobrane z najwyższą starannością! A wybór wcale nie jest mały!

Wariant 1 – drzwi zewnętrzne PCV

To klasyka od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego! Drzwi PVC nie mają już nic wspólnego ze swoimi archaicznymi pierwowzorami – zarówno gdy mowa o designie, jak i jakości wykonania. Doskonałe parametry użytkowe łączą się tu z ponadczasowym wzornictwem. Taki właśnie mariaż estetyki z technologią zapewniają drzwi zewnętrzne PCV Classic.

Z łatwością spełniają wyśrubowane wymogi techniczne i gwarantują doskonałą funkcjonalność. Na straży bezpieczeństwa stoi tu specjalny ciężki profil oraz stalowe zbrojenie o grubości 2 mm. Dla podniesienia komfortu domowników panel można wzbogacić o blachę grubości 1,5 mm, zadając kłam twierdzeniu, że rozwiązania bezpieczne muszą być nieestetyczne, a te ładne – nie gwarantują bezpieczeństwa. O ciepło zadbają zaś panele, które mogą mieć grubość od 24 mm do 44 mm przy współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K.

Z drugiej strony drzwi zewnętrzne PCV Classic pozwalają na dużą swobodę projektową dotyczącą wyboru pochwytów lub klamek czy rodzaju szklenia; wśród dostępnych w tym wariancie opcji znajdziemy np. szkło ornamentowe, witrażowe czy sekretne – weneckie.

Jak by tego było mało, ten model drzwi wejściowych PCV gwarantuje także innowacyjne metody zamykania i otwierania. Klasyczny klucz można bowiem połączyć z czytnikiem linii papilarnych, kluczem RFiD, pilotem, klawiaturą, a nawet systemem Bluetooth.

Wariant 2 – A jak aluminium

Drzwi zewnętrzne do domu wykonane z aluminium mają nieco krótszą tradycję w gospodarstwach domowych. Jeszcze do niedawna dominowały głównie w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej, ale gdy inwestorzy poznali ich zalety, rozwiązania te stały się prawdziwym aranżacyjnym hitem. Oprócz nowoczesnego, minimalistycznego designu gwarantują także wysoki poziom wytrzymałości, funkcjonalność i szeroką gamę rozwiązań konstrukcyjnych. A do tego, wbrew nieprawdziwemu stereotypowi, są naprawdę ciepłym rozwiązaniem!

Drzwi zewnętrzne do domu Reveal – nowy wymiar możliwości

Gdy mowa o parametrach, bezpieczeństwie i funkcjonalności nie ma miejsca na żadne kompromisy – mówi Mariusz Kudas, doradca handlowy OknoPlus. – Nowoczesne drzwi Reveal to Ud już od 0,8 W/m2K, Ug na poziomie 0,6W/m2K, pakiety szybowe o grubości 48 mm, a całości dopełnia ciepła ramka oraz wysoka wodo- i wiatroszczelność. Zastosowano tu w standardzie opatentowaną technologię „antybimetal” opartą na wysokiej jakości izolatorach, które redukują ryzyko powstawania odkształceń wywołanych różnicą temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku. W efekcie, solidne drzwi wejściowe Reveal nie ulegną deformacji, która prowadzi do trudności w zamykaniu skrzydła, stanowiąc bezpośrednią przyczynę powstawania nieszczelności. To jedyne tak zaawansowane rozwiązanie na rynku stolarki otworowej – dodaje.

Reveal dbają nie tylko o komfort termiczny, ale także o bezpieczeństwo domowników. Model wyposażony jest w niezawodne bolce antywyważeniowe – prawdziwy wyróżnik na tle konkurencji. Skrzydła można wzbogacić również o 3- lub 5-punktową zasuwnicę, silnik zkontrolą dostępu, elektrorygiel, samozamykacz czy kontaktrony. Jest nad czym myśleć!

Choć Reveal to synonim innowacyjności i niezawodności, nie można przy tej okazji nie wspomnieć o oryginalnym wzornictwie. Uwielbiany przez architektów antracyt, elegancki, ponadczasowy brąz czy minimalistyczna uniwersalna biel to tylko kilka z propozycji, które wzbogacone dużym przeszkleniem, oryginalnym pochwytem czy fakturą drewna lub kamienia sprawią, że drzwi będą idealną zapowiedzią niepowtarzalnego klimatu wnętrza domu.

Energooszczędne drzwi zewnętrzne do domu – zyskaj dofinansowanie

Ekologiczne źródła grzewcze, nowoczesna izolacja ścian i dachu, a także rzecz jasna – energooszczędne okna i drzwi zewnętrzne to elementy, które pozwalają ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Inicjatywa umożliwia zakup i montaż np. nowych drzwi po niższych, bo w części refundowanych kosztach, ale warunki otrzymania dotacji są ściśle określone – beneficjent nie może przekroczyć wskazanego przez ustawodawcę dochodu, a wybrane drzwi zewnętrzne PCV do domu muszą odznaczać się współczynnikiem przenikania ciepła nie wyższym niż 1,3 W/m2K.

***

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na PVC czy aluminium, drzwi zewnętrzne OknoPlus, spełniają te wymogi z nawiązką!

Podobne artykuły