Dlaczego w twojej firmie przydadzą się nowoczesne pojazdy elektryczne?

Podziel się:

Pojazdy elektryczne stają się coraz popularniejsze, zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i wśród przedsiębiorców. Dla firm zajmujących się logistyką, magazynowaniem czy transportem towarów wózki i ciągniki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem.

Wózki elektryczne – wiele zalet 

Jeszcze kilkanaście lat temu w zdecydowanej większości przedsiębiorstw królowały wózki spalinowe, jednak od pewnego czasu znacznie większym uznaniem cieszą się modele elektryczne. Do najważniejszych zalet takich wózków należą:

  • niewielkie rozmiary, dzięki czemu wózek elektryczny mieści się nawet na małych przestrzeniach, a także jest w stanie wjechać do różnych miejsc;
  • możliwość pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – wózek widłowy nie wydziela spalin, co sprawia, że można nim jeździć również wewnątrz hali i magazynów, bez szkody dla pracowników i środowiska;
  • ekologia i neutralny wpływ na środowisko naturalne ze względu na brak spalin;
  • wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy, co ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pracowników, a także przepisów BHP;
  • długi czas pracy po jednym ładowaniu, dzięki czemu wózkiem można jeździć swobodnie na jednej zmianie, na przykład 8-godzinnej;
  • niskie koszty eksploatacji, zwłaszcza w porównaniu z wózkami spalinowymi;
  • łatwość obsługi i brak problemów z manewrowaniem, również dzięki niewielkim rozmiarom pojazdu.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że elektryczne wózki widłowe to jedyne rozwiązanie wewnątrz magazynów i centrów dystrybucyjnych, a także innych miejsc zamkniętych. Takimi pojazdami można również jeździć w pobliżu stref zagrożonych wybuchem, a więc w tych miejscach, gdzie wózki spalinowe są kategorycznie zabronione. 

Ciągnik elektryczny – nowoczesne urządzenie dla firm

Ciągniki elektryczne mają bardzo podobne zalety jak wózki widłowe, ponieważ również zapewniają świetny komfort pracy, są ekologiczne i umożliwiają bezpieczne wykonywanie zadań przez pracowników. Ciągnik elektryczny świetnie sprawdza się na lotniskach, w halach towarowych, stoczniach, międzynarodowych stacjach kolejowych, a także w fabrykach samochodów. Taki pojazd jest nowoczesny, bezpieczny i pozwala na swobodne manewrowanie. Ciągniki elektryczne umożliwiają przewożenie ładunków i holowanie. 

Samochody elektryczne dostawcze są przyszłością branży

Od 2035 roku samochody spalinowe nie będą w sprzedaży, co oznacza, że już teraz warto zdecydować się na zakup pojazdu elektrycznego. Elektryczne samochody dostawcze, w przeciwieństwie do osobowych, są bardzo opłacalne. Dzieje się tak dzięki wysokim dopłatom, a także wyższym kosztom na fakturze. Dodatkowo obecnie wciąż możliwe jest bezpłatne parkowanie elektrykami, a także korzystanie z buspasów, co ma ogromne znaczenie dla dostawców. Właśnie dlatego dostawcze samochody elektryczne są przyszłością branży logistycznej.

Podobne artykuły