W jaki sposób udekorować elewację? 3 praktyczne rozwiązania, które zachwycą

Podziel się:
Zalety elewacji i dekoracji z blachy

Budujesz dom? Marzysz o pięknej, zachwycającej elewacji? A może chcesz pochwalić się ciekawymi pomysłami przed rodziną i znajomymi? Poznaj 3 ciekawe pomysły na udekorowanie elewacji. Zainspiruj się i ciesz się wyjątkowym stylem swojego domu.

Elewacja jest niedocenianym elementem, który kształtuje estetykę całego budynku. Dodając pewne ornamenty, urozmaica się duże, gładkie zewnętrzne ściany. W jaki sposób dom nabiera szykownego, oryginalnego wyglądu za pomocą dekoracji na elewacji?

Cenione uniwersalne i estetyczne bonie elewacyjne

Pierwszy pomysł na elewację i jej udekorowanie to bonie elewacyjne. W zależności od potrzeb można wykorzystać bonie narożne, proste lub pasowe.

Są to cenione rozwiązania ze względu na swoją uniwersalność. Idealnie nadają się zarówno do bardziej klasycznych projektów, jak i tych charakteryzujących się nowoczesnością. Dzięki nim elewacja zyskuje wyrazistość i estetykę w wyglądzie.

Ekstrawagancja tapet elewacyjnych połączona z trwałością wykonania

Dekoracje na elewacji w postaci tapety elewacyjnej pozwalają w szybkim tempie wykończyć elewację w taki sposób, aby intrygowała ona przechodnia. Dodatkowo jest to metoda o zachwycających parametrach technicznych.

Tapetę drukuje się na indywidualne zamówienie, co pozwala na zrealizowanie dowolnego pomysłu klienta, z zachowaniem dowolnych barw, kształtów i wzorów. Równie dobrze można ją wykorzystać jako imitację bardziej tradycyjnych rozwiązań, jak np. kamienia, cegły lub drewna.

Tapety elewacyjne nawet po latach wyglądają perfekcyjnie, a co więcej, reagują na zmiany wysokości temperatury, zmieniając swoją objętość, dzięki czemu potencjalne ryzyko uszkodzenia i pęknięcia jest znacząco zminimalizowane.

Zalety elewacji i dekoracji z blachy

Współczesne trendy dyktują wykorzystanie minimalizmu i surowych materiałów. Jednym z nich jest blacha. Do niedawna niedoceniana, obecnie zachwyca swoim wyglądem. Elewacja z niej wykonana może być gładka, lśniąca lub matowa. Zdecydowanie będzie wywoływać skojarzenia z modernistycznymi zdobieniami.

Dużym atutem takiego pomysłu na elewację jest lekkość i trwałość. Co więcej, ten typ dekoracji idealnie komponuje się z innymi materiałami, np. surowy charakter podkreślą ornamenty z betonu, oryginalność osiąga się, zestawiając blachę z drewnem, a przytulność z kolei warunkują miedziane dodatki.

Jak widać, współczesne dekoracje na elewacji to nie tylko gzymsy, sztukateria okienna lub płaskorzeźby. Współczesne trendy pozwalają bawić się sztuką architektoniczną, formą oraz materiałami. Charakter wykończenia domu można zmieniać w zależności od zastosowanych zdobień. Ograniczeniem jest jedynie pomysłowość właściciela domu.

Podobne artykuły