Jakie powinny być odpowiednie rynny dachowe?

Podziel się:

Rynny dachowe chronią warstwy dachu i ściany zewnętrzne przed szkodliwym wpływem zalegającej i niekontrolowanie spływającej wody opadowej i pochodzącej z topniejącego śniegu. Dobrze dobrany system orynnowania powinien zapewniać możliwość bezawaryjnej eksploatacji nawet przy gwałtownych wahaniach temperatur.

Rynny dachowe, a właściwie systemy odwodnieniowe dachu, to układy składające się ze specjalnie zaprojektowanych komponentów umożliwiających zebranie i przetransportowanie wody opadowej i pochodzącej z topniejącego śniegu w kierunku do dołu budynku. Dobrze dobrany system rynnowy powinien zapewniać nie tylko wysoką efektywność, ale także niezmienność parametrów i estetyczny wygląd.

Dlaczego odpowiednie rynny są tak istotne?

Rynny dachowe to strategiczne elementy systemu odwodnieniowego dachu. Kształtki te bezpośrednio przejmują wodę spływającą z połaci. Obecność zewnętrznych rynien w budynkach z dachami okapowymi umożliwia zapewnienie trwałości warstw dachowych oraz ochronę ścian przed zawilgoceniem. Zbieranie wody opadowej i pochodzącej z topniejącego śniegu przez profile rynnowe chroni użytkowników budynku przed skutkami niekontrolowanego spadku wody z połaci lub gwałtownego zsunięcia się z dachu znacznej ilości śniegu.

Na rynku wyrobów budowlanych są dostępne różne rodzaje rynien, które różnią się między innymi pod względem efektywności oraz wyglądu. Chcąc zapewnić maksymalną wydajność w odprowadzaniu wody opadowej, warto postawić na kompletne systemy ze ściśle dopasowanymi elementami składowymi.

Gdzie można znaleźć efektywny system odwodnieniowy dachu?

Jeśli szukasz zaawansowanych i sprawdzonych rynien dachowych, sprawdź ofertę Balex Metal. Znajdziesz w niej dwa rodzaje systemów przeznaczonych do odprowadzania wody opadowej i pochodzącej z topniejącego śniegu z dachu. Pierwszy z nich – system rynnowy premium Zenit, jak sama nazwa wskazuje, jest zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem umożliwiającym sprawne przejęcie nawet znacznej ilości wody. Strategiczne elementy tego układu zostały stworzone z wysokogatunkowej stali zabezpieczonej specjalistycznymi powłokami ochronnymi. Dzięki temu system nie jest narażony na odkształcanie się nawet na skutek gwałtownych wahań temperatury. Zaangażowanie w procesie tworzenia systemu dekarzy, czyli specjalistów z zakresu wykonywania obróbek blacharskich, pozwoliło na otrzymanie układu o najwyższej możliwej efektywności. Warto także pamiętać, że system Zenit jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do formy oraz barwy pokrycia.

Drugim rozwiązaniem dostępnym w ofercie Balex Metal jest system Wijo – standardowa wersja układu odwodnieniowego o sprawdzonej skuteczności, która nie sprawia trudności wykonawczych oraz może być dopełnieniem każdego rodzaju pokrycia.

Podobne artykuły