Koparko-ładowarki JCB: doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców budowlanych

Podziel się:

Wielozadaniowość, solidna i wytrzymała konstrukcja oraz prostota obsługi to tylko niektóre zalety koparko-ładowarek JCB. Ogromna popularność tych maszyn w branży budowlanej związana jest również z niskimi kosztami utrzymania i wysoką dostępnością części zamiennych. Dużym zainteresowaniem cieszą się przy tym nie tylko nowe, ale też używane koparko-ładowarki JCB.

Najpopularniejsze maszyny marki JCB – koparko-ładowarki o dużej wszechstronności

Brytyjska firma JCB projektuje koparko-ładowarki już od 1953 roku, gdy jako pierwsza stworzyła projekt takiej maszyny. Dziś jest światowym liderem w tym segmencie rynku, a jej wydajny wszechstronny sprzęt jest wykorzystywany do licznych prac budowlanych, drogowych, krajobrazowych i nie tylko.

Sprawdza się bowiem świetnie zarówno do różnego rodzaju wykopów (fundamentowych, melioracyjnych, pod instalacje itd.), jak i prac załadunkowych/rozładunkowych z wieloma materiałami. Sprawnie też przemieszcza się pomiędzy miejscami pracy (m.in. dzięki trybowi EcoRoad, który zapewnia utrzymanie ładunku przy dużej prędkości).

Najważniejsze zalety nowych i używanych koparko-ładowarek JCB

Koparko-ładowarki JCB wyróżniają się zwłaszcza:

  • Solidną i wytrzymałą konstrukcją. Sprzęt znany jest z wysokiej jakości materiałów (np. stali o podwyższonej twardości) oraz odpornych komponentów takich jak wały napędowe, łożyska, podwozia i ramy. Ma również solidne połączenia i spawy, które wytrzymują duże obciążenia.
  • Odpowiednią mocą oraz świetnym stosunkiem wydajności do zużycia paliwa. Mocne silniki i układy hydrauliczne koparko-ładowarek JCB umożliwiają sprawną pracę nawet w trudnych warunkach. Jednocześnie, maszyny należą do najwydajniejszych na rynku przy stosunkowo niewielkim zużyciu paliwa.
  • Innowacyjnymi rozwiązaniami i prostotą obsługi. Marka JCB i jej koparko-ładowarki słyną z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które poprawiają efektywność i bezpieczeństwo pracy operatora oraz łatwość obsługi maszyny. Sprzęt często wyposażony jest m.in. w intuicyjne interfejsy sterowania z ergonomicznymi kontrolkami i monitorami dotykowymi, kamery wsteczne, czy systemy telematyczne.

Używane koparko-ładowarki JCB w przystępnych cenach – gdzie je kupić?

Na rynku wtórnym nie brakuje atrakcyjnych ofert na koparko-ładowarki JCB w dobrym stanie technicznym. Ponad 500 ogłoszeń, w tym prawie 200 z Polski można znaleźć na portalu Mascus.pl pod adresem https://www.mascus.pl/budownictwo/koparko–ladowarki/jcb. Dostępne są tam różne modele używanych koparko-ładowarek JCB na sprzedaż. Oprócz tych najpopularniejszych z serii JCB 3CX, do wyboru są też nieco większe maszyny JCB 4CX, wyjątkowo kompaktowy sprzęt 2CX i inne, rzadziej spotykane modele.

Koparko-ładowarki JCB – dostępność części i koszty utrzymania

Koparko-ładowarki JCB są znane z niskich kosztów utrzymania. Nie chodzi przy tym tylko o niewielkie zużycie paliwa, lecz także wydatki na naprawy i części. Ruchome podzespoły, a także liczne elementy konstrukcji maszyn są projektowane tak, by łatwo było je wymieniać, co obniża koszt serwisowania sprzętu.

Z racji na bardzo dużą popularność koparko-ładowarek JCB, części i dodatkowy osprzęt do maszyn są też stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Oprócz autoryzowanego dealera JCB w Polsce, na rynku działa wiele innych firm, które oferują nowe i używane podzespoły. Nawet przy starszych i mniej popularnych modelach, gdy czasem trudniej o oryginalne części, bez trudu można znaleźć dobrej jakości zamienniki.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły