Uniwersalne ciągniki elektryczne – przydadzą się w magazynie i na lotnisku

Podziel się:

Stocznie, fabryki samochodów, lotniska oraz centra logistyczne potrzebują wyjątkowo efektywnego i uniwersalnego sprzętu. Dobry wybór stanowią ciągniki elektryczne, które są przystosowane do przewożenia ładunków na długich dystansach.

Dopasowane do wykonywanych zadań

Transportowanie wielotonowych towarów to codzienność w ogromnej liczbie przedsiębiorstw. Urządzenia wykorzystywane w tym celu muszą cechować się wydajnością, wystarczającym udźwigiem i świetnymi właściwościami jezdnymi. Jeśli do tego są naprawdę potężne i inteligentne, powinny spełniać wymagania podczas wszystkich skomplikowanych zadań. Ciągnik elektryczny transportowy przydaje się więc w wielu przedsiębiorstwach. Wybór takich pojazdów jest szeroki – dostępne są nawet modele łączące w sobie ciągnik elektryczny i wózek podnośnikowy. Tak uniwersalny i wielowymiarowy sprzęt to odpowiedź na potrzebę szybkiego przewozu dużych ładunków. W przypadku krótkoterminowych potrzeb transportowych opłacalne jest wynajęcie ciągników elektrycznych. Przy poziomym transporcie towarów na średnich lub dłuższych dystansach radzą sobie znakomicie, a zestawy platform umożliwiają załadunek niespaletyzowanych materiałów o niestandardowych wymiarach. Korzystanie z optymalnie dostosowanych pojazdów jest coraz bardziej powszechne, gdyż potrzeby mogą być zróżnicowane, czy to w magazynie, czy na lotnisku. Ciągniki elektryczne są dostępne w różnych wersjach, podobnie jak indywidualizowane, pasujące do nich przyczepy, ramy i troleje. Dopasowanie urządzeń przydatnych do funkcjonowania procesów intralogistycznych jest kluczowe, ponieważ wtedy ich zakup będzie stanowił doskonałą inwestycję. Niezależnie od zastosowania bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego te potężne pojazdy mają trzy niezależne układy hamowania, a także dodatkowe oświetlenie i maksymalnie duże okna. 

Zastosowanie inteligentnych ciągników elektrycznych

Używanie nowoczesnego sprzętu czyni wykonywanie zadań bardziej bezpiecznym i ekonomicznym. Prosta i intuicyjna obsługa przekłada się na komfort jazdy. Nisko położony środek ciężkości daje stabilność ciągnikowi, który bez problemu poradzi sobie z holowaniem do 25 ton. Sprosta to nawet największym wymaganiom w kwestii transportu wewnątrzmagazynowego. W każdym miejscu przydatna będzie kompaktowa budowa ciągnika i doskonała widoczność wokół pojazdu. Wydajność ciągników elektrycznych stanowi ogromną zaletę w przypadku większych odległości, które są pokonywane na przykład na lotniskach. Prędkość do 25 km/h sprawia, że tego typu urządzenie świetnie sprawdza się jako wózek bagażowy. Jest w stanie pokonywać duże dystanse wewnątrz i na zewnątrz budynków. Piasek i kurz nie stanowią problemu, ponieważ ciągniki mają osłonięte części. 

Podobne artykuły