Moskitiery drzwiowe – jakie wybrać?

Podziel się:
Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się do nas sezon letni. Zwykle jest to najlepszy okres w całym roku, kiedy wszystko budzi się ponownie do życia i zaczyna rozkwitać. Niestety w tym momencie, do życia budzą się również wszystkie owady i drobne insekty, które tak skutecznie uprzykrzają nam życie. Często wlatują one do naszych domów i mieszkań, a walka z nimi jest niezwykle żmudna i uporczywa. Wobec tego niezbędnym elementem wyposażenia okażą się moskitiery drzwiowe. Jednak jak je wybrać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – producentem moskitier z Łodzi: https://czechrolety.pl/.

Moskitiery – niewidoczna ochrona okna i drzwi

Moskitiery są prawdziwie wdzięcznym dodatkiem, który dodatkowo ochroni nas przed nieproszonymi gośćmi w naszym domu. Co więcej ochronią nas one również przed ewentualnymi nieczystościami, jakie przedostają się z zewnątrz. Warto zaznaczyć, że są one odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a przy tym w żaden sposób nie ograniczają widoczności. Moskitiery dodatkowo wyróżniają się dość drobną strukturą oczek siatki, która jest praktycznie bezbarwna. Dzięki temu można cieszyć się praktycznie niewidoczną ochroną okna. Zwykle w naszych domach i mieszkaniach stosuje się moskitiery ramkowe. Świetnie chronią one okna, a dodatkowo cechują się bezinwazyjnym montażem. Warto wspomnieć o tym, że montuje się ją za pomocą obrotowych uchwytów do futryny. Jej demontaż również jest prosty, więc będzie można ją szybko usunąć, gdy nie będzie już potrzebna.

Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

W przypadku posiadaczy domu nie wystarczy jedynie zabezpieczyć moskitierą okna. Okazuje się, że komary i inne drobne insekty bez problemu będą mogły przedostać się do naszego wnętrza również przez drzwi balkonowe oraz tarasowe. W tym wypadku warto również poświęcić czas i środki na to, by można było je odpowiednio zabezpieczyć. Wówczas idealnie sprawdzają się moskitiery drzwiowe, które można szybko i prosto zamontować w danej wnęce. Warto wspomnieć, że obecnie na rynku można wyróżnić wiele rodzajów moskitier, więc z pewnością będziemy mogli je dopasować do własnych potrzeb.

Magnetyczna moskitiera drzwiowa

Jednym z rodzajów moskitiery, którą możemy zainstalować na na naszych drzwiach balkonowych lub tarasowych jest moskitiera magnetyczna. Wyposażona jest ona- jak sama nazwa wskazuje- w samozamykacz i kilka magnesów domykających. Dzięki nim nie będziemy musieli się już martwić o to, by każdorazowo zamykać moskitierę.

Moskitiery drzwiowe na zawiasach

Moskitiery drzwiowe na zawiasach, są kolejnym rodzaje moskitier, które możemy zainstalować we wnęce balkonowej lub tarasowej. Są one montowane na wygodnych zawiasach, dzięki czemu mogą otwierać się i zamykać podobnie jak drzwi. Wobec tego nie musimy martwić się o to, że za każdym razem przy wyjściu na balkon lub na taras, będziemy musieli demontować moskitierę.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane to również niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pomoże nam skutecznie zabezpieczyć okna balkonowe i drzwi tarasowe. Tego typu moskitiery występują zawsze w wersji pionowej, a ich konstrukcja przypomina nam klasyczną roletę. Wobec tego po każdorazowym rozwinięciu siatki, moskitierę trzeba będzie odpowiednio zablokować na listwie hakowej lub na uchwytach, które powinny znajdować się w prowadnicy. Z kolei gdy zwolnimy roletę ze wspomnianych już zaczepów jej osłona automatycznie, bez naszej ingerencji zwinie się do kasety. Z pewnością rozwiązanie to jest niezwykle funkcjonalne, a co najważniejsze nie wymaga demontażu moskitiery po letnim sezonie, co można podejrzeć w galerii zdjęć.

Moskitiery przesuwne

Ostatnim rodzajem rolet jakie możemy znaleźć na rynku to rolety przesuwne. Również świetnie sprawdzają się one jako ochrona drzwi balkonowych oraz tarasowych. Warto zastosować je w przypadku wnęki o dość dużych gabarytach i niestandardowych wymiarach. W przypadku tej moskitiery jej skrzydło porusza się na górnej i dolnej prowadnicy, a jednocześnie zapewnia ona dość dużo miejsca na swobodną obsługę. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne, a przede wszystkim zapewnia ogromną wygodę i optymalny poziom ochrony przed owadami.

Podobne artykuły