Nowoczesne baterie łazienkowe czy baterie w stylu retro?

Podziel się:
armatura do łazienki

Baterie łazienkowe są jednymi z ważniejszych elementów łazienkowego wnętrza. Chyba zresztą bez nikt nie możemy mówić o funkcjonalnej łazience. Często wybór ich pozostawiony jest przypadkowi, a tak naprawdę to właśnie one powinny być dobrze dobrane nie tylko pod względem estetyki, ale także parametrów technicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie baterie korzystniej jest postawić, retro czy może te nowoczesne – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Nowoczesne baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Obecnie większość łazienek urządzana jest w stylistyce nowoczesnej. Wnętrza takie posiadają określony charakter. Nie ma w nich przede wszystkim miejsca na wiele dodatkowów, królują w nich proste formy i zazwyczaj stonowana kolorystyka, chociaż ta ostatnia nie jest regułą. Nowoczesne baterie łazienkowe to modele jednouchwytowe. Mogą to być zarówno baterie natynkowe oraz podtynkowe. Zresztą to właśnie podtynkowe baterie łazienkowe uznawane są za ultranowoczesne – ich największym atutem jest subtelna forma, oszczędność zewnętrznych elementów.

Nowoczesna bateria łazienkowa powinna być nie tylko minimalistyczna, ale powinna cechować się wysoka jakość wykonania. Z tych względów podczas wyboru, należy zwrócić uwagę na to, czy baterie została wyposażona w ceramiczną głowicę, a także czy na końcu wylewki znajduje się perlator, który napowietrza wodę i ma wpływ na zmniejszenie jej zużycia. Istotny jest także sam materiał, z którego bateria jest wykonana. Powinien być to mosiądz- materiał, który jest trwały i nie koroduje.

Baterie łazienkowe retro – czy są wciąż modne?

Łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Jednym z wiodących stylów jest retro. Tak naprawdę stylistyka retro może odnosić się do różnych czasów, z tego względu jest tak ciekawa, niesztampowa i dająca duże pole do popisu podczas aranżacji. Baterie łazienkowe retro są ważnym elementem wyposażenia. To one bowiem w dużej mierze pomagają wprowadzić do wnętrza charakter poprzednich epok. Cechą charakterystyczną baterii łazienkowych retro z pewnością jest ich forma. Zazwyczaj jest ona wyszukana. Dekoracyjne mogą być same kurki, a także i kształt wylewki.

bateria umywalkowa

Czarne czy złote baterie łazienkowe?

Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór baterii łazienkowych. Poszczególne modele różnią się nie tylko ogólnym designem, rozmiarem, sposobem montażu czy funkcjonalnością, ale i kolorystyką. Do najpopularniejszych zaliczyć można baterie łazienkowe czarne, a także i baterie złote. Jedne i drugie dostępne są w wersji nowoczesnej, jak i retro. Szeroki ich wybór natomiast znajduje się w ofercie sklepu internetowego ŁazienkiABC.pl. Podczas wyboru powinno się zwrócić uwagę na powierzchnię baterii. Najkorzystniej, jeśli będzie to powłoka PVD, która jest trwała i gładka.

Podobne artykuły