Czy łatwiej zainwestować w gotową piwnicę niż budować ją samemu?

Podziel się:

Korzyści z posiadania piwnicy trudno nie docenić. Bez względu na to, czy mowa jest o tradycyjnym budownictwie, czy nowoczesnym domu, dodatkowa przestrzeń bez wątpienia się przydaje. Dzieje się tak z wielu powodów, bo i rozmaite jest przeznaczenie takich pomieszczeń. Co ważne, wcale nie trzeba się decydować na podpiwniczoną posesję. Innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem, są bowiem gotowe konstrukcje. Ich parametry oraz charakterystyka sprawiają, że bez problemów można je dopasować do stylistyki czy powierzchni działki.

Zależy ci na czasie? Zamów gotową ziemiankę

Brak piwnicy pod domem nie jest zatem problemem, skoro można zdecydować się na coraz popularniejszą ziemiankę. Oczywiście tego rodzaju konstrukcja jest dostępna na rynku jako gotowy produkt, aczkolwiek to od potencjalnego inwestora zależy, czy zdecyduje się na taki zakup, czy wykonanie budowli zgodnie z określonym projektem. Które rozwiązanie jest lepsze? Jeśli głównym kryterium jest termin realizacji, to bez wątpienia warto postawić na gotowe piwnice betonowe. Pozwoli to zaoszczędzić bardzo dużo czasu, ponieważ otrzymuje się wykonaną już konstrukcję, która wymaga jedynie posadowienia w gruncie i zaaranżowania wnętrza oraz otoczenia. Proces budowy trwa zdecydowanie dłużej, tym bardziej że na samym początku tej inwestycyjnej drogi należy jeszcze dysponować projektem. Jego wykonanie również wymaga pracy i czasu. Dlatego jeśli komuś zależy na szybkim umieszczeniu ziemianki w ogrodzie, to optymalną opcją będzie zakup betonowej konstrukcji.

Koszty i materiały też mają znaczenie

Drugą ważną zaletą betonowych piwnic jest fakt, że już na etapie zamówienia wie się, jaki jest koszt tego rodzaju produktu. Płaci się za konkretną konstrukcję, która w krótkim czasie jest dostarczona do odbiorcy. Inaczej sprawa wygląda w sytuacji, kiedy ziemiankę buduje się od A do Z. Tak samo jak w przypadku wznoszenia domu dodatkowe koszty mogą niejednokrotnie zaskoczyć, podobnie zresztą jak ceny materiałów. W ciągu kilku tygodni – a tyle z pewnością może trwać inwestycja – mogą się pojawiać wahania w tym zakresie, dlatego warto rozważyć, czy nie lepiej jest ich uniknąć. Tym bardziej że czas trwania budowy może się wydłużyć chociażby ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. W przypadku gotowej piwnicy tego problemu po prostu nie ma.

Gotowa piwnica to sprawdzona konstrukcja

Istnieje jeszcze jeden ważny aspekt, na który powinno się zwrócić uwagę w momencie planowania budowy ogrodowej piwniczki. Sprawdzeni i doświadczeni dostawcy gotowych konstrukcji gwarantują wysoką jakość tego typu produktów. Beton jako materiał budulcowy jest wytrzymały, odporny na działanie wielu czynników, zapewnia też odpowiednią temperaturę, co w przypadku przechowywania pożywienia bądź pasz ma ogromne znaczenie. Poza tym firma zajmująca się wykonywaniem takiego asortymentu zapewnia transport oraz umieszczenie konstrukcji w gruncie, co z całą pewnością jest ogromnym udogodnieniem oraz przyspiesza cały proces.

Rozważając rodzaj piwnicy, jaki powinien znaleźć się na posesji, należy więc brać pod uwagę różnorodne czynniki. Poza wymienionymi liczą się przecież jeszcze na przykład rozmiar czy forma. W dużym stopniu wpływają na możliwości aranżacyjne wewnątrz oraz wokół ziemianki.

Podobne artykuły