Aranżacja przytulnej sypialni – na jakie dekoracje postawić?

Podziel się:

Przytulna sypialnia powinna być miejscem relaksu po całym dniu. Oprócz dobrego łóżka i ciekawych mebli warto jest także postawić na nietuzinkową aranżację dekoracjami. To one sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być w pełni wykończone. Na jakie dodatki dobrze zatem postawić? Podpowiadamy.

Dlaczego sypialnia powinna być przytulna?

Sypialnia jest bez wątpienia najbardziej prywatnym miejscem w każdym domu i mieszkaniu. To w niej odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień, dlatego wnętrze powinno jednoznacznie zachęcać do przebywania w nim. Dobrze rozplanowany wystrój sypialni może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i sprawić, że będziemy do niego wracać z przyjemnością. Warto więc tak zaaranżować to wnętrze, by odpoczywanie w nim wiązało się z odprężeniem i relaksem.

Wbrew pozorom przytulna sypialnia wcale nie oznacza niewielkiej przestrzeni. Na charakter tego pomieszczenia wpływają przede wszystkim dominujące w nim barwy, a także dobór i odpowiednie ustawienie mebli oraz dekoracji. Dobrze urządzona duża sypialnia nie przytłacza pustką, lecz kojarzy się z ciepłem i możliwością zrelaksowania się. Biorąc pod uwagę małe pokoje, bardzo łatwo zapełnić je drobiazgami, jednak nieprzemyślana aranżacji może przytłoczyć całe otoczenie.

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Bardzo istotny w tworzeniu przytulnego klimatu w sypialni jest odpowiedni dobór mebli. Łóżko jest największym z nich i często stanowi centrum uwagi. Aby wyglądało ono jeszcze lepiej, możemy pokusić się o ozdobne koce czy pledy, które będą stanowiły elegancki dodatek do wystroju. Do tego można dobrać ciekawe poszewki na poduszki, które mogą nawiązywać bądź nawet kontrastować z narzutami na łóżko.

Do tego warto wybrać elegancką komodę oraz stoliki nocne. Jeśli nasze łóżko wykonane jest z drewna, dobrze będą wyglądały meble z tego samego surowca. Jeżeli jednak chcemy dodatkowo ocieplić nasze wnętrze, lepiej skupić się na innych dodatkach. Często w sypialni znajduje się również biurko, dlatego warto wyposażyć się w poduszki na krzesło w sklepie Eurofirany. Będą nie tylko dobrze się prezentować, lecz także zabezpieczać nasz kręgosłup przed godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej.

Jeżeli chodzi o kolory to w sypialni najlepiej prezentują się delikatne i stonowane odcienie. Jasne wnętrze do dobry wybór, jeśli nasz pokój nie jest zbyt duży. Biele, beże oraz szarości pomogą nam go optycznie powiększyć. Podobną funkcję może pełnić duże stojące lustro.

Podobne artykuły