Olsztyn – rynek nieruchomości

Podziel się:

Olsztyn, stolica Warmii i Mazur, jest miastem bardzo przyjaznym otwartym na nowych mieszkańców, którzy mogą się tam cieszyć rozległymi terenami zielonymi, jeziorami i ogólnie kontaktem z naturą, a także odetchnąć od zgiełku większych ośrodków miejskich. Warto rzucić okiem na tamtejszy rynek nieruchomości.

Olsztyn zalicza się do polskich miast, w których rynek mieszkaniowy szybko się rozwija. Od lat trwają intensywne inwestycje budowlane. Między innymi dlatego miasto to jest atrakcyjne dla osób, które poszukują własnego M i nowego miejsca do życia. Standardy bytowe ulegają poprawie, a poza tym ceny olsztyńskich nieruchomości – mimo iż, jak wszędzie indziej, rosną – pozostają na niższym poziomie niż w większości miast wojewódzkich. To tylko niektóre powody sprawiające, że warto nabyć mieszkanie w Olsztynie. W znalezieniu wymarzonego lokalu z pewnością pomoże portal Nieruchomosci-online.pl.

Co przyciąga nowych mieszkańców do Olsztyna?

Miasto to jest stolicą Województwa Warmińsko-Mazurskiego, co samo w sobie czyni je atrakcyjnym. Otoczone jest malowniczymi jeziorami i lasami, co jest jej niewątpliwym atutem w oczach osób lubiących kontakt z naturą. Zwłaszcza miłośnicy wody będą wielce usatysfakcjonowani – nieopodal Olsztyna sytuuje się jedenaście zbiorników wodnych. Miasto leży wszak na terenie Pojezierza Olsztyńskiego, co z całą pewnością czyni je jedną z najpiękniej położonych aglomeracji w naszym kraju. Region ten przyciąga zwłaszcza osoby planujących zakup atrakcyjnie położonego domu lub mieszkania. Inną zaletą Olsztyna jest dynamicznie rozwijający się sektor biznesu, nauki oraz rekreacji. Miasto jest także świetnie skomunikowane, co korzystnie wpływa na rynek nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż w Olsztynie cieszą się znaczną popularnością.

Jakie mieszkania powstają w Olsztynie?

Dzięki licznym inwestycjom, olsztyński zasób mieszkaniowy szybko się powiększa. Deweloperzy prowadzą działalność na szeroką skalę. Oferowane przez nich lokale są mocno zróżnicowane – znaleźć można wśród nich zarówno kawalerki o powierzchni 20 metrów kwadratowych, jak też wielopokojowe mieszkania o powierzchni znacząco przekraczającej 100 metrów kwadratowych. Na rynku deweloperskim w Olsztynie nie brakuje także luksusowych lokali, na liście wyposażenia których figurują innowacyjne technologie oraz tarasy i przestronne balkony.

Co istotne, mieszkanie można łatwo znaleźć bez względu na lokalizację. Zarówno w ścisłym centrum Olsztyna, jak również na peryferiach tego malowniczego miasta, lokale oferują bardzo przyzwoite warunki.

Oczywiście, olsztyński rynek wtórny nieruchomości też jest bogaty, nie trzeba zatem inwestować pieniędzy z zakup koniecznie nowego lokalu. Osoby zainteresowane wynajmem z pewnością także znajdą korzystne oferty.

Jakie warunki panują w poszczególnych częściach Olsztyna?

Na początek warto zaznaczyć, że stolica Warmii i Mazur podzielona jest na dwadzieścia trzy dzielnice. Rzecz jasna, oferują one zróżnicowane standardy bytowe. Jednakże w zasadzie na większości osiedli cały czas prowadzone są nowe inwestycje, ukierunkowanie na przyciągnięcie jak najszerszego grona potencjalnych kupujących.

Osoby pragnące odpocząć od miejskiego zgiełku, powinny zainteresować się zakupem mieszkania na osiedlach peryferyjnych, do których zaliczają się: Kortowo, Generałów, Jaroty, Pieczewo, Gutkowo, Dajtki, Redykajny, Wojska Polskiego, Zielona Górka, Podleśne czy Mazurskie. Tam właśnie panuje cisza, spokój i relatywnie niewielki ruch. Z kolei dzielnice usytuowane w centrum – Podgrodzie, Grunwaldzkie, Nad Jeziorem Długim, Pojezierze, Kormoran, Kościuszki, Śródmieście oraz Zatorze – są bardziej ruchliwe, ale oferują lepszy dostęp do administracji publicznej czy sfery usługowej.

Podobne artykuły