Rośliny doniczkowe, które ożywiają Twój ogród

Podziel się:

Ogród wiosną budzi się do życia. Jest to odpowiednia pora, aby zasadzić nowe sadzonki, obciąć uschłe pędy i zadbać o ogólny stan działki. Dobrym rozwiązaniem jest także wystawienie na zewnątrz różnych kwiatów doniczkowych. Dzięki nim można udekorować taras, balkon czy cały ogród. Rośliny doniczkowe prezentują się niezwykle atrakcyjnie.

Kwiaty w doniczce – dlaczego warto ustawić je w ogrodzie?

Niektóre rośliny doniczkowe, które normalnie są ustawione w domu z powodzeniem można wystawić na zewnątrz kiedy robi się ciepło. Przede wszystkim w ten sposób otrzymują one odpowiednią ilość światła, które pozwala im lepiej kwitnąć i się rozwijać. Na zewnątrz panuje mikroklimat, który sprzyja hodowli. Nie można jednak zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji.

Rośliny w doniczkach przede wszystkim prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Warto wybrać ciekawe doniczki, które dodatkowo będą pełniły funkcję dekoracyjną. Niezwykle interesującym rozwiązaniem są wiszące doniczki. Świetnie nadają się na balkony, tarasy czy do altanek. Ich największą zaletą jest to, że potrafią bardzo okazale wyeksponować urodę poszczególnych gatunków roślin.

Zobacz także: Kwiaty na balkon – jakie będą najlepsze? Inspiracje

Piękne kwiaty i doniczki

W doniczkach można wystawić w ogrodzie najróżniejsze gatunki roślin. Ciekawym przykładem jest cyprys, który osiąga nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Jest to ozdoba roślin, posiadająca łuskowate igły i srebrnoszare szyszki. Można ustawić kilka egzemplarzy w rządku, aby stworzyć osłonę przed niechcianymi spojrzeniami.

W ogrodzie w doniczce warto także posadzić cytron. Jest to drzewko, które rodzi jajowate owoce. Pojawiają się one wśród ciernistych gałęzi i zielonych, soczystych liści. W polskich warunkach roślinę te można uprawiać tylko w pojemnikach, które powinny być ustawione w miejscu ciepłym i słonecznym.

Absolutnym hitem, jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe przechowywane na zewnątrz są popularne kwiaty jak np. fuksje, czy pelargonie. Fuksje można posadzić w formie drzewek lub w wiszących koszach. Dobrym rozwiązaniem jest sporządzenie atrakcyjnych kompozycji. Jeżeli chodzi o pelargonie, są to przede wszystkim kwiaty w różnych odcieniach różu i czerwieni.

Zobacz także: Turkuć podjadek – jak wygląda i jak się go pozbyć?

Kwiaty doniczkowe – zielone liściaste

W ogrodzie dobrze sprawdzą się także rośliny zielone jak np. paprocie, które są uważane za filtry oczyszczające powietrze. Idealnym rozwiązaniem jest też bluszcz. Należy go wysadzić w miejscu zacienionym, aby unikać zbyt dużej ilości promieni słonecznych. Na tarasie czy podwórku sprawdzą się także palmy. Są one niebywałą ozdobą, dlatego warto ustawić je w miejscach widocznych.

W ogrodzie z pewnością warto wykorzystać rośliny doniczkowe. Tworzą one niepowtarzalny klimat i pozwalają na wyjątkowe udekorowanie ogrodu i sprawienie, że będzie się on wyróżniał na tle innych. Na zewnątrz można ustawić małe rośliny, a także większe egzemplarze. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Kwiaty doniczkowe świetnie się także sprawdzą w małych ogródkach, w których nie ma miejsca na sadzenie drzew.

Podobne artykuły