Styl modern classic – czym się charakteryzuje, jak go uzyskać?

Podziel się:

Możliwości urządzenia swojego domu jest naprawdę wiele – warto więc dobrze przemyśleć to, w jakich wnętrzach chce się przebywać na co dzień. Coraz więcej jest miejsc, w których można dowiedzieć się wiele na temat różnorakich styli aranżacyjnych, które można z powodzeniem wdrożyć do swojego domu. Jednym z takich styli jest nowoczesna klasyka, która ostatnimi czasy stała się popularna i coraz więcej osób zaczyna się nią interesować. Dlaczego warto się nią zainteresować? Jakie są jej cechy charakterystyczne – jakie meble, dodatki i akcesoria wybrać, aby w ten sposób urządzić dom? I przede wszystkim, gdzie takie dodatki i meble znaleźć?

  1. Jak urządzić wnętrza swojego domu lub mieszkania?
  2. Styl modern classic – jakie są jego elementy charakterystyczne?
  3. Kolorystyka stylu modern classic – jakie kolory warto wprowadzić we wnętrzach?
  4. Meble w stylu modern classic – na co zwrócić uwagę?
  5. Dodatki modern classic – na jakie akcesoria postawić?
  6. Eklektyzm stylu modern classic – prostota i przepych
  7. Gdzie znaleźć piękne przedmioty w stylu modern classic?

Jak urządzić wnętrza swojego domu lub mieszkania?

Możliwości urządzenia wnętrza jest wiele i są one naprawdę różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie swój własny styl, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Jeżeli ktoś lubi czystość i swobodę to z pewnością minimalizm zrobi na nim ogromne wrażenie. Także styl skandynawski będzie dobry. Z kolei, jeżeli ktoś preferuje nieco bardziej wysublimowane wnętrza, to z pewnością będzie widział się w aranżacji klasycznej bądź z drugiej strony – industrialnej. Style takie, jak styl francuski, nowojorski czy japoński także świecą triumfy. 

Styl modern classic – jakie są jego elementy charakterystyczne?

Jakie są elementy charakterystyczne we wnętrzu modern classic? Przede wszystkim warto mieć pewną świadomość tego, że jest to swego rodzaju misz-masz klasycznych wnętrz z elementami nowoczesnymi. Luksusowy charakter urządzonych w ten sposób wnętrz sprawia, że prezentują się one wytrawnie i wyjątkowo. Z pewnością przypadnie on do gusty tym osobom, które lubią metaliczne lampy, pikowane meble oraz dodatki z ciemnego drewna. Także lustrzane powierzchnie oraz stoły z marmurowym blatem w kuchni sprawdzą się w klasycznej, nowoczesnej przestrzeni.

Kolorystyka stylu modern classic – jakie kolory warto wprowadzić we wnętrzach?

Jakie kolory będą najlepsze we wnętrzach w stylu modern classic? Z pewnością różne odcienie bieli – dla nich zawsze znajdzie się miejsce. Dodatki w kolorze złota a także w innych szlachetnych kolorach. Granaty, szarości, czerwienie czy pastele – to wszystko można wkomponować w aranżację nowoczesnej klasyki. Oczywiście warto się pokusić na dość ograniczoną paletę kolorystyczną, dzięki temu wszystko będzie prezentowało się bardziej wysublimowanie.

Meble w stylu modern classic – na co zwrócić uwagę?

Chcąc uzyskać we wnętrzach swojego domu styl modern classic warto postawić na meble drewniane, które jednak nie są ciężkie wizualnie. Można zainwestować w produkty pomalowane na biało, aby prezentowały się lekko i świeżo. Świetnie sprawdzą się w nowoczesno-klasycznych pomieszczeniach barki, komody, biurka, kolumny, konsole, kufry i skrzynie, parawany przesuwane, regały czy sekretarzyki. Także stoły, szafki i toaletki. Na to wszystko może się znaleźć miejsce we wnętrzu modern classic, oczywiście o ile pomieszczenia są wystarczająco duże. 

Dodatki modern classic – na jakie akcesoria postawić?

Wiele osób sądzi, że styl nowoczesno-klasyczny cechuje się nadmierną ilością dodatków, nie jest to prawda. Prawdą jest natomiast to, że często te dodatki są misternie zdobione, niemalże sztukateryjne. We wnętrzach modern classic często widać różnorodne rodzaje oświetlenia, które również potrafią przyciągnąć wzrok i świetnie wpasują się w resztę pomieszczenia. Warto także postawić na kilka drobnych dekoracji, które uprzyjemnią blat stołu bądź komody. 

Eklektyzm stylu modern classic – prostota i przepych

To, co naprawdę wyróżnia styl modern classic to jego eklektyzm czyli łączenie w całość różnorodnych elementów, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie, są ze sobą niezgodne. W ten sposób modern classic tworzy wnętrza, które nie tylko przyciągają wzrok, ale również są niezwykle funkcjonalne i użyteczne. W wielu klasycznych epokach eklektyzm był czymś, co stosowano, dzięki czemu współczesny modern classic może garściami czerpać z tamtych doświadczeń. Wnętrze może być więc zarazem proste, jak i pełne przepychu.

Gdzie znaleźć piękne przedmioty w stylu modern classic?

Co zrobić, jeżeli chcesz urządzić wnętrza swojego domu w stylu modern classic? Gdzie szukać wszystkich niezbędnych przedmiotów – mebli, dodatków czy dekoracji, które będą ci potrzebne? Warto przeszukać w tym celu internet, można tutaj znaleźć wiele nietuzinkowych sklepów sprzedających właśnie produkty, które świetnie sprawdzą się w domach w stylu modern classic czy art deco. Niezależnie czy szukasz dużych mebli, foteli, czy stojących ozdób – to wszystko będziesz w stanie dostać właśnie w internecie.

Podobne artykuły