Planujesz budowę domu – sprawdź projekty MURATORA

Podziel się:

Dobry projekt domu i wykwalifikowana ekipa to podstawa, jeśli zależy Ci na sprawnym i bezproblemowym przebiegu budowy. W gąszczu dostępnych rozwiązań mniej wprawnemu oku ciężko jest jednak rozpoznać, które z gotowych koncepcji wyróżniają się wysoką jakością i starannością wykonania. Gdzie zatem szukać sprawdzonych projektów gotowych, powstających w oparciu o aktualną wiedzę i przepisy prawa? W kolekcji MURATORA!

Domy tradycyjne i nowoczesne od MURATORA

Na stronie https://muratorprojekty.pl czeka na Ciebie kilka tysięcy gotowych koncepcji, stworzonych przez architektów z najlepszych pracowni. Jeżeli lubisz klasyczną architekturę, znajdziesz tu interesujące projekty domów utrzymanych w tradycyjnym stylu. Mogą one przybierać mniej lub bardziej ozdobną formę, każdorazowo wyróżniając się ponadczasowym charakterem – a w konsekwencji dobrze komponując się z każdym otoczeniem. A może szukasz bardziej innowacyjnych rozwiązań? MURATOR przygotował dla Ciebie projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Ciekawą propozycją jest także kostka z płaskim dachem, która – choć przywodzi na myśl czasy PRLu – wyróżnia się modernistycznym wyglądem i wysoką energooszczędnością.

Domy parterowe i piętrowe od MURATORA

Wśród osób planujących budowę znajdują się zarówno zwolennicy obiektów parterowych, jak i piętrowych. Pierwsze z nich będą doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi lub opiekujących się mniej sprawnymi seniorami. W takich budynkach część dzienna i nocna znajdują się na jednym poziomie, co pozwala na wygodne przemieszczanie się oraz umożliwia łatwiejsze doglądanie osób tego wymagających. Rodzice nastolatków docenią natomiast każdy projekt domu z poddaszem lub piętrowego. W tego typu koncepcji wspólna strefa jest zlokalizowana na parterze, natomiast zaciszne sypialnie – na wyższej kondygnacji, gwarantując maksymalny poziom prywatności każdemu z domowników. Nie wiesz, które rozwiązanie wybrać? Zwróć uwagę na projekty domów z poddaszem do adaptacji. Realizując taką koncepcję możesz na początek wykończyć sam parter, a na urządzenie dodatkowych pokoi pod skosami zdecydować się w miarę zmieniających się potrzeb rodziny.

Domy małe i duże od MURATORA

Projektanci przygotowujący współczesne koncepcje architektoniczne doskonale zdają sobie sprawę z odmiennych wymagań inwestorów. Z tego względu opracowują oni projekty domów o zróżnicowanym metrażu. Te najmniejsze nie mają nawet 50 m2 i mogą być idealnym rozwiązaniem dla najbardziej oszczędnych singli i par. Dla rodzin 2+1 lub 2+2 dobrym wyborem może okazać się budynek o powierzchni użytkowej od 70 do 150 m2; wystarczająco wygodny i przestronny, a zarazem przystępny cenowo w realizacji i późniejszym utrzymaniu. Najbardziej wymagający inwestorzy mogą natomiast postawić na okazałe, kilkusetmetrowe wille i rezydencje, które prócz części dziennej i nocnej zapewnią przestrzeń pod strefę spa, domową siłownię czy wewnętrzny basen. Warto przy tym pamiętać, że wiele gotowych projektów domów do 70 m2 można zrealizować wyłącznie na podstawie zgłoszenia. To znaczące uproszczenie w całej formalnej procedurze, obowiązkowej przed rozpoczęciem przedsięwzięcia budowlanego.

Chcesz w bliskiej lub dalszej przyszłości rozpocząć budowę wymarzonego domu? Sięgnij po projekty domów od MURATORA! Szeroka gama dostępnych rozwiązań pozwoli Ci bez trudu wytypować idealnie dopasowaną koncepcję, a ich wysoka jakość zminimalizuje ryzyko popełnienia kosztownych błędów, spędzających sen z powiek wielu inwestorów.

Zdjęcie główne: Projekt domu A105 – Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Zdjęcie w treści: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl  

Podobne artykuły