Przemysłowe agregaty prądotwórcze są najpotężniejszymi i niezawodnymi źródłami zasilania awaryjnego. Są też łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej wydajne niż generatory domowe na gaz ziemny czy benzynę. Generatory przemysłowe sprawdzają się w wielu różnych operacjach komercyjnych. Gwarantują stabilne działanie niezbędnych maszyn, gdy sieć energetyczna przestaje działać z powodu awarii. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Spis treści
Zastosowanie przemysłowych agregatów prądotwórczych
Przemysł wydobywczy
Agregaty przemysłowe są istotnym elementem komercyjnych operacji wydobywczych. Szacuje się, że zapewniają do 70% mocy potrzebnej do uruchomienia sprzętu używanego podczas eksploatacji górniczej. Tego rodzaju urządzenia zasilane są olejem napędowym, który jest mniej lotny w porównaniu do benzyny. Z tego powodu agregaty przemysłowe na diesla są najbezpieczniejszym wyborem.
Opieka zdrowotna
Agregaty przemysłowe są powszechnie wykorzystywane także w szpitalach. Jeśli dojdzie do awarii prądu, wielu pacjentów może stracić życie. Osoby przebywające na oddziale intensywnej terapii nie mieliby wówczas dostępu do sprzętu potrzebnego do utrzymania ich przy życiu. Aby uniknąć takich sytuacji, stosuje się generatory przemysłowe, które dzięki magazynowaniu oleju napędowego, mogą utrzymać zasilanie w szpitalu nawet przez 48 godzin.
Biznes
Awarie zasilania kosztują firmy miliony utraconych przychodów. Korzystanie z generatorów przemysłowych to świetna inwestycja, której koszt jest niewielki w porównaniu do możliwych strat. Bez użycia generatora przemysłowego większość firm mogło doświadczyć nawet całkowitego wyłączenia działalności.
Produkcja
Produkcja to kolejna istotna gałąź przemysłu, w której powszechnie wykorzystywane są przemysłowe agregaty prądotwórcze. Przerwy w dostawie prądu mają ogromny wpływ na liczbę produktów, które może wyprodukować zakład produkcyjny. Aby uzyskać jak największy przychód, linie montażowe w zakładzie produkcyjnym muszą przez cały czas pracować z pełną wydajnością. Awarie uniemożliwiają dalsze prowadzenie zakładu produkcyjnego, narażając go na duże straty.
Agregaty prądotwórcze przemysłowe – najważniejsze zalety
Niskie koszty utrzymania
Generatory diesla wymagają mniej konserwacji niż inne typy generatorów dostępne na rynku. Dzieje się tak, ponieważ silnik generatora wymaga mniejszej liczby komponentów do uruchomienia, więc nie musisz się martwić wymianą świec zapłonowych lub przebudową gaźników tak jak w przypadku silnika gazowego. Agregat prądotwórczy przemysłowy może działać nawet trzy razy dłużej w porównaniu do generatora zasilanego gazem.
Wyższa efektywność paliwowa
Chociaż olej napędowy może kosztować nieco więcej niż inne źródła paliwa, generatory te mają tendencję do zużywania mniej paliwa niż generatory gazowe podczas wykonywania tej samej pracy. Ponadto, silniki Diesla są zaprojektowane tak, aby były odporne na różne czynniki i warunki środowiskowe.
Ciągłe zasilanie
W przypadku awarii zasilania dobrze utrzymany generator diesla może okazać się bardzo niezawodny i zapewnić działanie krytycznych systemów zasilania przez długi czas. Pozwoli to ograniczyć przestoje do minimum, dzięki czemu Twoja placówka nie poniesie znacznych strat finansowych podczas oczekiwania na powrót zasilania. Agregaty wysokoprężne są w stanie obsłużyć większe obciążenia mocy i będą działać przez dłuższy czas niż inne dostępne typy generatorów.
Agregaty prądotwórcze przemysłowe w ofercie firmy Akmel
Najbardziej wydajne agregaty prądotwórcze przemysłowe ma w swojej ofercie firma Akmel z siedzibą w Woli Mieleckiej, która od wielu lat dostarcza niezawodne, markowe urządzenia z segmentu premium. Ważnymi filarami jej działalności, oprócz sprzedaży wysyłkowej, są profesjonalne doradztwo techniczne oraz wsparcie posprzedażowe. Skontaktuj się już dzisiaj z przedstawicielami firmy i wybierz generator prądu dla swojego biznesu.