Biuro w stylu skandynawskim – jak je urządzić?

Podziel się:

W ofercie firm meblowych nie brakuje produktów, które możesz śmiało wykorzystać w biurze. The office style ma jednak swoje szczególne wymagania. Przede wszystkim warto zadbać o to, by biuro było maksymalnie funkcjonalne, komfortowe, sprzyjało koncentracji i współpracy między poszczególnymi pracownikami.  

Biuro — funkcjonalne i komfortowe 

Biuro w stylu skandynawskim to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej przedsiębiorców, chętnie takie rozwiązanie swoim klientom proponują architekci. Niezależnie bowiem od tego, czy w firmie przetwarzamy dane osobowe, projektujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, budujemy koncepcje kreatywne, zależy nam na tym, aby pracownik tymczasowy, jak i ten zatrudniony na stałe czuł się w tej przestrzeni możliwie jak najbardziej komfortowo. 

Styl skandynawski zaś oferuje biuro w prostych, klasycznych kolorach, o minimalistycznej, momentami wręcz surowej, wyjątkowo prostej estetyce. The office style to koncepcja, w której stawiamy z jednej strony na wygodę pracownika, odpowiednie ustawienie mebli, funkcjonalne krzesła i biurka, z drugiej — dbamy o to, aby wszystkie artykuły papierowe, dokumenty, akcesoria miały swoje miejsce. Jeśli zdecydujesz się pójść w stronę stylu skandynawskiego, możesz liczyć na to, że oba te warunki zostaną spełnione. Dowiedz się, jak mądrze możesz zorganizować biuro i sprawdź nowości np. na https://naturestyle.pl/pl/.

Kiedy przetwarzamy dane osobowe i nie tylko… Jak urządzić biuro wygodne i sprzyjające koncentracji? 

Na świecie nie brakuje biurowych aranżacji w skandynawskim stylu. Zachęcamy cię do śledzenia inspiracji. Planując urządzenie biura, pamiętaj, że nowoczesne biuro coraz mniej przypomina to zarządzane przez Michaela Scotta, którego grał Steve Carell w serialu The Office. W przeciwieństwie do klasycznych seriali o pracownikach biurowy prawdziwa praca w takim miejscu polega często na skupieniu, trwa wiele godzin, czasami jest wyjątkowo męcząca (czego serial i jego produkcja z reguły nie pokazują) – to wszystko zaś sprawia, że przestrzeń odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Warto postawić skandynawski styl, który wyróżnia się:

  • stonowanymi, subtelnymi, naturalnymi kolorami, 
  • naturalnymi materiałami, fakturami, 
  • prostotą, surową, minimalistyczną stylistyką, 
  • utrzymaniem czystości w przestrzeni,
  • rozwiązaniami chroniącymi przed zagraceniem przestrzeni, z pewnością z kolei ułatwiającymi zarówno przechowywanie, jak i codzienną pracę z dokumentami,
  • dużą ilością wolnej przestrzeni, która daje „oddech”, ułatwia skupienie, nie atakuje, nie rozprasza.

Nie chodzi o to, aby stworzyć zupełnie minimalistyczną witrynę, ale by zbudować przestrzeń, która zachęca, by spędzać w niej czas. Konsultanci doświadczonych marek meblowych podkreślają, że w stylu skandynawskim chodzi przede wszystkim o równowagę, o utrzymanie ciągów komunikacyjnych, o przejrzystość. Źródła tego typu myślenia o przestrzeni sięgają związków człowieka z naturą i to też znajduje wyraz w organizacji przestrzeni biurowej. 

Meble w atrakcyjnych cenach 

W Polsce styl skandynawski jest bardzo popularny przede wszystkim w przestrzeniach domowych. Kolejne sezony pokazują jednak, że coraz częściej znajdują się jednak także i firmy, które świadomie stawiają na taki styl w przestrzeniach biurowych. Co ciekawe, za takie preferencje w aranżacji nie trzeba wcale tak wiele zapłacić. Oczywiście meble (nie jak w przywoływanym już serialu) są wykonane z naturalnych materiałów, jest ich jednak w biurze ograniczona ilość. Stawiać na jakość, a nie ilość. W przestrzeni skandynawskiej najważniejsi są pracownicy, a nie meble. Do pracy z reguły wcale nie potrzebujemy wielu mebli, dla jakości naszego przebywania w przestrzeni znacznie mają jednak formy tych mebli, ich faktury, naturalność materiałów. Warto obejrzeć przykładowe realizacje skandynawskiego stylu w przestrzeniach firmowych i przekonać się, jak dalekie od naszych wyobrażeń z klasycznych filmów  są to przestrzenie. 

Podobne artykuły