Spieki kwarcowe – nowoczesny sposób na eleganckie wykończenie domu

Podziel się:

Jeżeli szukasz estetycznej inspiracji do aranżacji swojego wnętrza, koniecznie sprawdź spieki kwarcowe – innowacyjne materiały wykończeniowe. Dzięki nim urządzane pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru oraz elegancji. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na te produkty.

To nowoczesne wyroby, które pomogą Ci wykreować wyjątkowy charakter łazienki lub salonu, ponieważ spieki kwarcowe są na tyle uniwersalne, że można je stosować nawet w wymagającym wnętrzu, w którym często zmienia się temperatura i panuje wilgoć. Dodatkową zaletą materiału jest niezwykła prezencja – spiek kwarcowy emanuje przepiękną powierzchnię, dlatego często jest perfekcyjną alternatywą naturalnego kamienia.

Spieki kwarcowe – co to właściwie jest?

Spieki kwarcowe to wyjątkowy materiał, stosowany do wykończania wnętrz. Produkt wyglądem przypomina najczęściej naturalny kamień, ale nie brak także innych struktur, łudząco podobnych do betonu architektonicznego, drewna czy też metalu. Jego dużym plusem jest to, że prezentuje ogromną różnorodność i jest niezwykle elegancki. Choć nie występuje naturalnie, stanowi mieszankę naturalnych minerałów – powstaje w wyniku mieszania, a następnie prasowania m.in. piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych oraz barwników. To niezwykle trwały produkt, ponieważ jest utwardzany poprzez wypalanie w piecach hybrydowych. Z jego pomocą wykańczane są parapety, kominki, blaty czy ściany. Montaż spieku kwarcowego jest prostszy niż w przypadku naturalnego kamienia, a wizualnie niewiele różni się od niego. Jakie korzyści oferuje ten materiał?

  • Wytrzymałość – jest odporny na zmianę temperatur, nasiąkliwość, uszkodzenia mechaniczne i działanie silnych detergentów.
  • Bezpieczeństwo – idealnie zachowuje się w kontakcie z żywnością, ponieważ na jego powierzchni nie rozwijają się grzyby, bakterie i pleśń.
  • Elegancja – emanuje niezwykłą szlachetnością i magnetyzuje wyjątkową estetyką.

Spieki kwarcowe nie zawierają żadnych barwników organicznych i w pełni zachowują swój kolor oraz fakturę. Są także odporne na ogień i wysokie temperatury, a podczas ewentualnego pożaru nie wydzielają dymu ani innych, toksycznych substancji.

Gdzie stosować płyty ze spieków kwarcowych?

Produkt jest doskonały do wykańczania wnętrz oraz elementów zewnętrznych. W pomieszczeniach wykonuje się z niego gustowne i nowoczesne podłogi, obkłada ściany, kreuje supermocne blaty kuchenne i łazienkowe oraz efektowne parapety. Jest również stosowany do obudowania frontów szafek, a także schodów i kominków. Ma dodatkową zaletę – jest cieńszy niż naturalny kamień, dlatego jego obróbka jest łatwiejsza.

W przestrzeni zewnętrznej sprawdza się jako ciekawa elewacja budynku oraz stylowa dekoracja patio lub tarasu. Doskonale prezentuje się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach – od luksusowych, gdzie imituje marmur, po industrialne, zastępując beton. Szeroka gama kolorów oraz wzorów daje Ci sporo możliwości tworzenia odmiennych aranżacji.

Ten rok w architekturze wnętrz będzie zdecydowanie należał do spieków kwarcowych. Warto zapoznać się z tym produktem, ponieważ jego dodatkową korzyścią jest cena – zdecydowanie niższa niż w przypadku naturalnego kamienia.

Podobne artykuły