Dom prefabrykowany drewniany – nowoczesne rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Podziel się:

Coraz więcej osób zamiast tradycyjnej metody budowlanej, wybiera rozwiązanie bardziej nowoczesne, którą jest metoda prefabrykacji. Dziś podpowiemy Wam, dlaczego domy prefabrykowane drewniane są świetnym wyborem i na jaki projekt się zdecydować.

Dom prefabrykowany drewniany – krótka droga do własnego „M”

Decydując się na budowę domu metodą tradycyjną, trzeba liczyć się z tym, że nim uda się wprowadzić do wymarzonego „M” mija minimum rok, a często ten czas jest zdecydowanie dłuższy. Prawda jest taka, że każda skrajna pogoda, a więc zbyt wysoka czy zbyt niska temperatura wymaga przerwania prac nad tradycyjnym domem. Natomiast decydując się na prefabrykację, do własnego domu można wprowadzić się już w trzy miesiące. Tak naprawdę więcej czasu zajmie wykończenie domu niż jego budowa. Wszystkie elementy konstrukcji powstają z gotowych prefabrykatów, które następnie transportowane są na teren budowy. Otóż drewniane domy prefabrykowane są rzeczywiście najkrótszą drogą do własnego „M”. Można powiedzieć, że składa się je jak domek z kart, tyle tylko że są naprawdę trwałe. Do konstrukcji używa się tylko i wyłącznie drewna najwyższej jakości, które cechuje odpowiednia twardość. Drewno jest nie tylko właściwie magazynowane, ale też suszone. Dla jeszcze większej trwałości krawędzie frezowane. Dzięki temu konstrukcja uzyskuje większą odporność na działanie niskiej i wysokiej temperatury, ale też na działanie ognia. 

Drewniane domy prefabrykowane – szeroki wybór projektów 

Projekty domów drewnianych są naprawdę różnorodne. Można zdecydować się na klasyczny prosty dom, ale też ultranowoczesną konstrukcję. Ciekawym wyborem są domy parterowe z dużymi oknami, ale można też wybrać półtorakondygnacyjne, gdzie dach jest dwuspadowy i ma nachylenie 22%. Jeżeli szukacie większych projektów, to wybierzcie dwukondygnacyjne w kształcie litery L. Możecie również zdecydować się na proste domy z płaskim dachem, co pozwala obniżyć koszty inwestycji. Możliwości jest naprawdę sporo, a więc rzeczywiście każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając dobrą firmę, która wykonuje projekty, jak i domy pod klucz musicie wiedzieć, że istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji w projekcie, a więc dostosowania domu idealnie do swoich potrzeb. Możecie też wybrać wykończenie elewacji.

Podobne artykuły