Listwy dekoracyjne na ścianę – ochrona i ozdoba wnętrza na wysokim poziomie

Podziel się:
listwy dekoracyjne do płytek i glazury

Piękny, nowoczesny design to nie tylko zasługa świetnie dobranej podłogi, koloru ścian czy mebli. Bardzo ważne dla ogólnego wrażenia o danym wnętrzu są również detale. Odpowiednio dobrane do danego stylu aranżacyjnego pozwalają na stworzenie bardzo estetycznej, niezwykle szykownej powierzchni. W zależności od tego na jakim efekcie końcowym Ci zależy – możesz dobrać produkt, który wprowadzi do Twojego wnętrza zamierzony klimat.

Listwa dekoracyjna do płytek stanowi kompromis funkcjonalności i świetnego designu. Jest to produkt, który pełni szereg praktycznych funkcji – w zależności od rodzaju listwy – pozwala na zabezpieczenie przed wyszczerbieniem, uszkodzeniem płytek, ścian czy mebli, a także umożliwia ukrycie już powstałych niedoskonałości. Dodatkowo – listwy dekoracyjne do płytek ceramicznych tworzą bardzo elegancką kompozycję, która potrafi sprawić, że połączenie ich nawet z najprostszym rodzajem płytek da zachwycający, pełen klasy efekt ostateczny.

Listwa ozdobna do płytek jest bardzo modnym, świetnie wpisującym w trendy wnętrzarskie dodatkiem do Twojej przestrzeni. Solidne wykonanie, wysoka jakość i świetny design pozwalają na uzyskanie doskonałego produktu, który będzie służył latami.

Produkt o wielu zastosowaniach

Listwy ozdobne są produktem o wielu zastosowaniach. Można wykorzystać je w tradycyjny sposób – do ochrony i dekoracji płytek. Można z powodzeniem użyć je również do stworzenia bardzo efektownej, oryginalnej oprawy do lustra czy do dekoracji mebli. Można także przy ich pomocy stworzyć bardzo estetyczną i modną kompozycję ścienną. Jest to produkt o szerokim zastosowaniu.

Nowoczesne wnętrza coraz częściej wykorzystują glazurę nie tylko w standardowych miejscach jakimi jest łazienka czy kuchnia. Coraz częściej można spotkać się z płytkami w korytarzu, a także w sypialni czy salonie. Coraz większa swoboda urządzania wnętrza, panujący minimalizm, który uwzględnia różne formy wykończenia ścian, a także otwartość na niestandardowe rozwiązania sprawia, że listwy mogą stanowić element dekoracyjny we wszystkich pomieszczeniach.

Stylowe listwy ozdobne do płytek ceramicznych wykonane są z nierdzewnej stali barwionej hutniczo. Wysoka jakość jest bezwzględnym priorytetem – jest to produkt, który ma służyć latami. Szeroka gama rodzajów oraz kolorów listew pozwala na wybranie produktu, który doskonale wpisze się w charakter wnętrza oraz panujący styl wykończeniowy.

Metalowe listwy dekoracyjne do łazienki

Listwy ozdobne doskonale sprawdzą się zarówno w korytarzu, kuchni, jak i w salonie czy sypialni, ale bez wątpienia to łazienka jest ich największym królestwem. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym glazura układana jest zwykle na dużym obszarze, występuje tam również znacznie większa wilgotność niż w pozostałych pomieszczeniach. Listwy ozdobne do łazienki pozwalają na dodatkową ochronę, a jednocześnie zapewniają świetny wygląd.

Profil dekoracyjny do płytek w kuchni

Drugim problematycznym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu jest kuchnia. Tam również panuje sporo wilgoci. Często w kuchni korzysta się z rozwiązania jakim jest zamontowanie glazury nad kuchenką. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne do utrzymania w czystości. Listwy ozdobne do kafelek sprawdzą się doskonale zarówno w łazience jak i kuchni.

Listwy dekoracyjne do glazury – dobierz produkt idealny dla Ciebie i Twojego wnętrza

W zależności od tego na jakim efekcie Ci zależy, możesz wybrać produkt o błyszczącym lub matowym wykończeniu. Listwa w błysku jest bardziej efektowna i rzucająca się w oczy, natomiast dla miłośników subtelnego, delikatnego, minimalistycznego wykończenia świetnym wyborem będą listwy matowe, bardzo modne i popularne w ostatnim czasie.

Listwa ozdobna do glazury sama w sobie jest bardzo elegancka i stylowa. Odpowiednie dobranie jej do wnętrza daje gwarancję zadowolenia z efektu końcowego. Możesz wybrać kolor listew, który najlepiej wpisuje się w Twój gust.

Dla miłośników minimalistycznego, nienarzucającego się, ale bardzo stylowego i uniwersalnego rozwiązania zaleca się srebrne oraz czarne profile ozdobne. Jest to wybór ponadczasowy, który zawsze będzie się doskonale prezentować, bez względu na panujące trendy w aranżacji wnętrza.

Świetną opcją dla osób ceniących sobie bardzo efektowne, wyraziste, niezwykle eleganckie rozwiązania są profile złote. Złoto jest klasykiem, który cały czas utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych kolorów.

Coraz bardziej popularne i coraz chętniej wybierane są również listwy w pięknym, szykownym, nietuzinkowym kolorze miedzianym. Kolor różowego złota zyskuje coraz większą grupę miłośników. Stanowi połączenie niezwykłej elegancji z oryginalnością.

Podobne artykuły