Jak wygodnie urządzić mały taras?

Podziel się:

Mały taras też może być wygodny piękny. Sprawdź, jak zaaranżować taką przestrzeń.

Od czego zacząć urządzanie tarasu?

Duża powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych, a zagospodarowanie małego tarasu może być nie lada wyzwaniem. W efekcie ma to być miejsce, które okaże się funkcjonalne, a jednocześnie przyjazne dla oka.

Bardzo ważną kwestią jest ustalenie przeznaczenia przydomowego tarasu. Kto będzie z niego korzystał i do jakich celów? Chcesz popołudniami wypoczywać na leżaku z książką w ręce? Pić poranną kawę z widokiem na budzący się do życia ogród? Jeżeli to ma być Twoja samotnia, miejsce, w którym odetniesz się od świata i znajdziesz swój azyl, możesz zaaranżować je zupełnie inaczej, niż ktoś, komu zależy na spędzaniu na tarasie czasu z rodziną i organizowaniu spotkań przy grillu dla znajomych.

Nie bez znaczenia jest styl, w którym powinien być urządzony Twój taras. Musi pasować do klimatu panującego wewnątrz domu, a jednocześnie tworzyć spójną kompozycję z elewacją, całą fasadą budynku oraz architekturą krajobrazu. Jeżeli jesteś miłośnikiem stylu rustykalnego, co widać w każdym pomieszczeniu, taras industrialny będzie pasował jak ten kwiatek do kożucha.

Jakie kupić meble na mały taras?

Zanim wybierzesz meble na taras, zwróć uwagę na to, by po ich ustawieniu pozostała wystarczająca ilość miejsca na swobodne przemieszczanie się.

Na niewielkiej przestrzeni wartymi rozważenia są meble składane. Drewniany mały stolik ogrodowy i kilka składanych krzeseł pozwoli Ci stworzyć przestrzeń dla wszystkich mieszkańców domu.

Chcesz zaaranżować mały taras w taki sposób, by na co dzień mogli wypoczywać na nim wszyscy domownicy, a w weekend znalazło się miejsce dla znajomych? Postaw na wygodny zestaw mebli tarasowych plus meble składane, które w razie potrzeby, szybko przemienią kącik wypoczynkowy w jadalnię na świeżym powietrzu. Aktualnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne komplety na taras. Siedzisko, fotele i stolik kawowy to meble, które świetnie się sprawdzą na każdym tarasie. Wybierz odpowiednie rozmiary i tworzywo. W ramach poprawy komfortu oraz estetyki mebli udekoruj je miękkimi poduszkami i kocem, którym okryjesz się podczas chłodnego wieczoru.

Dodatki aranżacyjne na tarasie

Mały taras bardzo łatwo można zagracić, a to nie byłoby pożądane. Nie znaczy jednak, że musisz zrezygnować z jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Godnym rozważenia będzie dywan, który sprawi, że taras stanie się przedłużeniem salonu i będzie przypominał przytulny pokój. Zwróć uwagę, by dywan był przystosowany do użytkowania na zewnątrz.

Zaplanuj także, choć odrobinę miejsca na rośliny tarasowe. Niech łączą to miejsce z ogrodem, koją swoją zielenią nerwy i zniewalają zapachem. Bardzo fajnie sprawdzą się kwietniki pionowe, stojaki na doniczki, które pozwolą Ci zmieścić wiele roślin na malutkiej przestrzeni.

Oświetlenie na tarasie

Lampy, lampki, światełka, są jak najbardziej pożądane. Podobnie jak wewnątrz domu, światło na tarasie również pomoże Ci stworzyć odpowiedni klimat. Jeśli zależy Ci na przytulnej atmosferze, zamontuj kilka źródeł światła i postaw na jego ciepłą barwę.

Podobne artykuły