Kosze na śmieci z segregacją – co warto wiedzieć?

Podziel się:

Segregacja odpadów to jedna z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych form ochrony środowiska. Dzięki niej możliwe jest m.in. ograniczenie zużycia surowców naturalnych. Jakie pojemniki do segregacji odpadów będą najlepsze? Na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrane kosze na śmieci zewnętrzne pozwalają na utrzymanie porządku w przestrzeni miejskiej, a tym samym pomagają chronić otaczającą przyrodę. Segregacja przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów komunalnych, zanieczyszczenia powietrza i wód gruntowych, a także oszczędności energii. Sprawdź, jakie cechy powinny mieć kosze do segregacji śmieci.

Jak prawidłowo sortować odpady?

Jednolity System Segregacji Odpadów obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2017 roku. JSSO został opracowany z myślą o ludziach i środowisku, w celu ułatwienia segregacji śmieci. Zgodnie z przyjętymi założeniami odpady komunalne dzielone są na pięć osobnych frakcji, którym odpowiadają pojemniki w kolorze:

  • żółtym (metale i tworzywa sztuczne);
  • niebieskim (papier);
  • zielonym (szkło);
  • brązowym (bioodpady np. obierki po warzywach i owocach, zwiędłe kwiaty i rośliny);
  • czarnym (odpady zmieszane np. niedopałki papierosów, zużyte chusteczki higieniczne).

Kosze do segregacji śmieci – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów stanowią niezwykle ważny element małej miejskiej architektury. Ich wybór zatem musi być dobrze przemyślany. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę m.in. sposób użytkowania, pojemność oraz jakość wykonania. Kosze na śmieci zewnętrzne powinny być funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim trwałe.

Dobrym rozwiązaniem są pojemniki na odpady ze stali nierdzewnej. Materiał ten cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Ciekawą opcją są kosze, których ścianki zostały wykonane z drewna sosnowego. Prezentują się wyjątkowo efektownie, a przy tym są bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzą się w parkach, nowoczesnych dzielnicach czy przed budynkami użyteczności publicznej.

Jakie kosze na śmieci do segregacji wybrać?

Poszukujesz wysokiej jakości, nowoczesnych pojemników do segregacji odpadów? Na stronie www.stojaknarower.pl znajdziesz szeroki wybór modułowych koszy na śmieci. W ofercie dostępne są zarówno modele wewnętrzne, jak i zewnętrzne – w różnych rozmiarach i pojemnościach. Poza funkcjonalnością wyróżnia je wysoka jakość wykonania oraz trwałość. Pojemniki są odpowiednio oznaczone, tak by maksymalnie ułatwić użytkownikom dbanie o otaczającą przestrzeń.

Dobór idealnego kosza do segregacji śmieci w dużej mierze uzależniony jest od estetyki przestrzeni, sposobu jej zagospodarowania, a także indywidualnych preferencji zarządcy. Oprócz klasycznych modeli w sprzedaży znajdują się również pojemniki w wersji bezdotykowej oraz pojemniki z popielnicą, które znakomicie odnajdą się w miejscach intensywnie użytkowanych np. przystankach autobusowych lub tramwajowych.

Podobne artykuły