Lustro do nowoczesnej łazienki – jakie wybrać?

Podziel się:

Nowoczesne łazienki wymagają innowacyjnych rozwiązań w wystroju, które wnoszą do wnętrza świeżość i oryginalność. Obok mebli, ścian i podłóg oraz dekoru bardzo ważne miejsce w takich łazienkach zajmują lustra. Jeśli chcesz całkowicie odmienić swoją nudną łazienkę, spróbuj poeksperymentować z designerskimi lustrami.

Lustra podświetlane – eleganckie, nowoczesne i praktyczne

Lustra podświetlane do łazienki stają się coraz popularniejsze na rynku wnętrzarskim. Cenione są za praktyczność, estetykę i ekologię. Dzięki subtelnemu podświetleniu umieszczonemu tuż przy tafli szkła korzystanie z lustra staje się czystą przyjemnością. Na pewno nie pojawią się cienie, tak jak często to ma miejsce przy umieszczonych z obydwu stron lustra kinkietach. Listwy LED też nie spełniają swojego zadania perfekcyjne. Natomiast zintegrowane oświetlenie LED sprawia, że lustro jest idealnie doświetlone. Z takim lustrem wykonasz perfekcyjny makijaż, ogolisz brodę czy po prostu skorygujesz fryzurę. 

Jaką ramkę wybrać, która będzie najlepsza?

Lustra LED mają ramy o różnej grubości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która jest najlepsza, bo to związane jest z wieloma czynnikami. Po pierwsze dobierz ramę do wnętrza pod względem kolorystyki. W klasycznych łazienkach sprawdzą się lustra z ramkami drewnianymi, które wnoszą do wnętrza wiele ciepła i przytulności. Mogą być również ramki miedziane czy złote, które wniosą do łazienki trochę dworkowego klimatu. Natomiast w nowoczesnych realizacjach możesz sobie pozwolić na znacznie więcej. Chodzi tu nie tylko o ramki, które występują w finezyjnych kształtach, maja wypukłości czy inne niesztampowe rozwiązania. Duże znaczenie ma także kształt samej tafli szkła, która może przybierać bardzo ciekawe figury. Nieregularne, faliste linie wnoszą do wnętrza ruch i ożywiają je. 

Jeszcze więcej ekstrawagancji!

Jeżeli szukasz oprócz lustra stylowych półeczek wybierz produkt „dwa w jednym”. Lustra LED zintegrowane z szafeczkami wyglądają niebanalnie i mocno definiują całe wnętrze. Oprócz takich produktów dostępne są również szafki z lustrem LED. Najczęściej mają szklane wstawki, które potęgują efekt elegancji i estetyki. Tego typu lustra zintegrowane z meblami są bardzo praktyczne, bo mają szersze zastosowanie.

Lustra LED powiększają wizualnie przestrzeń, dlatego warto je umieszczać we wnętrzach o małej kubaturze. Rozjaśniają ciemniejsze miejsca i tworzą przytulny klimat.

Podobne artykuły