Jaka kosiarka będzie idealna do ogródka?

Podziel się:

Każdy właściciel działki czy nawet niewielkiego ogródka staje przed dylematem, jak zadbać o właściwe koszenie trawy. Teren powinien wyglądać modnie niezależnie od tego, czy traktuje się go tylko rekreacyjnie, czy też jest formą aktywności, wyrazem miłości do roślin. W szeregu różnych niezbędnych sprzętów do ogródka ważne miejsce zajmują więc kosiarki spalinowe oraz elektryczne czy akumulatorowe odpowiedniki. Klienci bardzo często muszą więc rozważyć, która z tych opcji będzie najlepszym rozwiązaniem do ich przestrzeni.

Gdzie sprawdzą się kosiarki spalinowe?

Wiele osób uważa, że kosiarka spalinowa z oferty https://allemen.com/ to przede wszystkim wygodna opcja. Nie trzeba bowiem zmagać się z kablem ciągnącym się po trawniku i oczywiście można jej używać także tam, gdzie nie ma podciągniętej elektryczności. Przy zakupie kosiarki spalinowej warto również zdecydować się, czy poszukuje się urządzenia z napędem, czy bez. W tym drugim wariancie sprzęt jest napędzany siłą rąk. Tym samym, sama kosiarka musi doskonale wpisywać się w potrzeby, odpowiadać powierzchni trawnika, jaką się posiada, a sama cena może być opcją drugorzędną, choć oczywiście kosiarki z napędem będą droższe tak jak nowoczesne i często bezobsługowe kosiarki akumulatorowe.

Kiedy doskonałą opcją są kosiarki akumulatorowe?

Do dużych i średnich trawników doskonałe będą kosiarki rotacyjne. One też się sprawdzają się przy dłuższym użytkowaniu, więc sam system napędzania ostrzy jest najczęściej stosowany. Inną opcją są kosiarki spalinowe wyposażone w bębny z walcami. Na nich zamontowane są ostrza. Te urządzenia są dokładne i najlepiej wybierać je do małych ale bardzo zadbanych trawników. Nie wolno stosować tych urządzeń do mokrej trawy.

Kosiarkę spalinową warto mieć przy zróżnicowanym terenie i wysokiej trawie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to urządzenie ma też swoje wady. Jest duże, ciężkie i droższe w eksploatacji. Poza tym wytwarza spaliny. Tańsze są kosiarki elektryczne. Wyróżniają się również niższą wagą, choć oczywiście wymagają podpięcia pod prąd. To świetne rozwiązanie przy mniejszych, ale i mało zróżnicowanych terenach, a jej ograniczeniem może być długość kabla. W tym wypadku alternatywą być może kosiarka akumulatorowa, która będzie także doskonała w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest to, że są lżejsze, cichsze i nie wytwarzają spalin, a tym samym nie są tak bardzo uciążliwe dla domowników czy sąsiadów.

Wygodne kosiarki elektryczne czy może kosiarka spalinowa?

Przy wyborze kosiarek elektrycznych czy spalinowych zawsze warto brać pod uwagę preferencje. Poza tym trzeba pamiętać, że jest to sprzęt, który wymaga zastosowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Tym samym nie wolno pozostawiać go w miejscu, gdzie są dzieci czy zwierzęta. Poza tym producenci stale rozbudowują ofertę sprzętu do koszenia trawnika, a dodatkowe funkcje mają sprawić, że cały proces będzie szybszy i przyjemniejszy i oczywiście będzie wymagać mniej wysiłku. W efekcie ważnymi parametrami są moc silnika, szerokość koszenia, regulacja wysokości koszenia, napęd, pojemność kosza czy masa własna urządzenia. Z naszej oferty można również wybrać szereg kosiarek spalinowych lub elektrycznych, które wyróżniają się dodatkowymi funkcjami. Niektóre mają możliwość zmiany biegów i bieg wsteczny, co jest niezbędne na dużych powierzchniach oraz gęstszej i wyższej trawie w trudnym terenie. Są też modele, które mają regulację obrotów silnika oraz hamulec noża. Ma on postać dźwigni przy uchwycie, dzięki czemu łatwo zmienić sposób koszenia w zależności od warunków.

Podobne artykuły