Sposoby na przechowywanie butów

Podziel się:

Jeżeli z każdym dniem coraz trudniej jest nam utrzymać kontrolę nad swoją kolekcją butów lub w krótkim czasie namnożyło się ich tyle, że zaczynają zalegać dosłownie wszędzie, to niechybny znak, że najwyższy już czas coś z tym zrobić. Jak wyjść obronną ręką z sytuacji, kiedy to sterty obuwia leżą dosłownie na każdym kroku, utrudniając nam poruszanie się po własnym mieszkaniu? Jest kilka sposobów na to, jak możemy zapanować nad całym tym harmidrem i wprowadzić znów do swego życia ład i porządek. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Co zrobić, gdy buty przejmują kontrolę w naszym domu?

Przede wszystkim powinniśmy zaplanować, w jaki sposób chcemy osiągnąć cel, którym jest porządek w naszym mieszkaniu. Kwestią kluczową są tutaj dwa czynniki. Powinniśmy się już na samym starcie zastanowić ile z par, które aktualnie porozrzucane są po pokoju, korytarzu, lub garderobie, będziemy regularnie nosić. Podjęcie tej decyzji może uprościć nam podzielenie naszego obuwia względem konkretnych okazji. Przykładowo możemy zostawić sobie dwie pary butów wyjściowych, dwie pary butów sportowych i kilka par tych, które będziemy zakładać na przykład na wyjście do pracy, czy na piwo z przyjaciółmi. Całą resztę możemy wtedy bezpiecznie schować. Tylko gdzie?

Przechowywanie w kartonach

Jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, to powinniśmy należycie zabezpieczyć kartony i znajdujące się w nich buty przed wilgocią. Doskonałym wyjściem jest kupno woreczków pochłaniających wilgoć. Są one niedrogie, ale bardzo skuteczne. Zagwarantują nam one, że podczas przechowywania butów w kartonie nie zalegnie się tam pleśni ani wilgoć. Warto też ułożyć obuwie tak, aby go nie uszkodzić. Cięższe pary powinny iść oczywiście na spód kartonu, a te lekkie, na przykład buty do biegania, czy sandały, na samą górę. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko uszkodzeń i odkształceń.

Zobacz także: Tapeta w kuchni- jaką wybrać?

Organizer do butów

Trochę bardziej rozwiniętą wersją poprzedniego rozwiązania jest zamykany organizer na buty, który może pełnić również funkcję pudełka. Dzięki niemu nasze buty schowane są przed wzrokiem postronnych, ale w każdej chwili mamy do nich swobodny dostęp. Takie rozwiązanie sprawdzi się w momencie, gdy regularnie zmieniamy obuwie i nie chcemy niczego chować do przysłowiowej szafy. Organizer możemy wstawić do pokoju z garderobą lub umieścić na korytarzu w miejscu, gdzie nie będzie nam zawadzał.

Wiszący organizer do butów

Jeżeli ciężko nam gdzieś wstawić tradycyjny organizer lub po prostu nie chcemy potykać się o kolejną rzecz na korytarzu, to zainwestujmy w wersję wiszącą. Takie organizery wykonane są zazwyczaj ze sztywnego, ale i lekkiego materiału, który jest nie tylko wygodny w eksploatacji, ale również w czyszczeniu. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo wolnej przestrzenie, którą docenimy zwłaszcza wtedy, gdy nam się naprawdę spieszy.

Zobacz także: Dekoracje do pokoju dziecka – ozdoby, które pokocha Twoja pociecha

Jak zrobić szafkę na buty?

Ostatnim sposobem jest szafka na buty. Możemy ją kupić lub wykonać samodzielnie. W jaki sposób? To wszystko jest banalnie proste. Najmodniejszym wyjściem jest zrobienie szafki w stylu skandynawskim, czyli ze starych skrzynek po winie lub jabłkach. Bez problemu możemy też zamówić takowe przez internet i to w bardzo niskich cenach. Wystarczy, że postawimy je bokiem na podłodze i ułożymy jedna na drugiej. W każdej z nich zmieszczą się co najmniej dwie pary butów, a w razie potrzeby możemy podwyższyć lub przedłużyć naszą designerską szafkę przy użyciu kolejnych skrzyneczek.

Podobne artykuły