Mały przedpokój — jaki kolor farby wybrać?

Podziel się:

Urządzenie małego przedpokoju, tak by nie był zbyt przytłaczający stanowi nie lada wyzwanie, przed którym stoi wielu mieszkańców bloków. Ogromne znaczenie dla aranżacji ma kolor ścian w przedpokoju. Na jaki postawić, aby przestrzeń wydawała się optycznie większa?

Malowanie przedpokoju — dlaczego rodzaj farby ma znaczenie?

Choć przedpokój jest pomieszczeniem, w którym nie spędzamy zbyt wiele czasu, wybór farby powinien być dobrze przemyślany. W końcu to właśnie on jest wizytówką naszego domu. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad odpowiednim kolorem, warto wybrać produkt o konkretnych właściwościach. Magnat farby to produkty szczególnie dedykowane do malowania ścian w korytarzu. Dzięki właściwościom plamoodpornym nie będziemy mieć trudności z usunięciem zabrudzeń, o które nietrudno w tej części domu.

Kolory farby Magnat do małego przedpokoju

Przy dobieraniu odcienia farby do wielkości malowanego pomieszczenia musimy być szczególnie ostrożni. Przy zbyt ciemnych, mocnych barwach nietrudno o wrażenie, że ściany wydają się przybliżać do siebie. Tym samym całe pomieszczenie staje się dla naszego wzroku jeszcze mniejsze. Zdecydowanie rozsądniej wybierać jasne, neutralne odcienie jak np. delikatna popielata farba Magnat. Dodatkową zaletą farb pochodzących od tego producenta jest ich formuła. Dzięki niej pomalowana powierzchnia odbija refleksy światła, tym samym dodatkowo optycznie powiększając przedpokój.

Złudzenie wysokości w małym przedpokoju

Choć przy mniejszych pomieszczeniach zalecane jest wykorzystanie jednego odcienia, możemy sprytnie połączyć ze sobą dwa kolory, tak by przedpokój wydawał się większy, niż w rzeczywistości jest. Jak to zrobić? Tworząc pionowe pasy z dwóch jasnych kolorów, możemy sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się jeszcze wyższa. Właściciele mieszkań w kamienicy mogą z kolei postawić na pasy w poziomie. Ten rodzaj zabudowy już sam w sobie oznacza wysokie pomieszczenia, jednak nie zawsze są one przestronne. Poziome pasy utworzone z jasnych barw farby Magnat, sprawią, że przedpokój będzie wydawał się szerszy, niż jest w rzeczywistości.

Jaki kolor farby Magnat do przedpokoju bez okien?

Dużym utrapieniem może okazać się mały przedpokój, w którym dodatkowo nie ma okna. Co zrobić, aby przestrzeń ta nie wydawała się klaustrofobiczna po przekroczeniu progu? W tym przypadku powinniśmy postępować tak samo, jak przy optycznym powiększaniu małej przestrzeni. Jasny odcień farby, a w szczególności śnieżnobiały rozjaśni niewielki, ciemny przedpokój.

Przy wyborze koloru farby do przedpokoju warto wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale funkcjonalność i warunki panujące w nim. Zapoznając się z szeroką ofertą sklepu centrokolor.pl, możemy spośród wielu jasnych odcieni wybrać ten, który nie tylko optycznie powiększy nasz przedpokój, ale jednocześnie będzie spójny z naszym poczuciem estetyki. Dzięki temu każdy powrót do domu będzie czystą przyjemnością, gdy po przekroczeniu progu wejdziemy do jasnego, a zarazem przytulnego pomieszczenia.

Podobne artykuły