Renesans płytek lastrykowych

Podziel się:

Płytki lastryko, znane u nas również pod nazwą terazzo lub sztuczny kamień, to produkt, który powstaje z oszlifowanej masy betonowej z różnorodną zawartością kruszywa z kamienia. W dawnych czasach płytki te były zazwyczaj kojarzone z mało dekoracyjną podłogą rodem z PRL-u. Obecnie tego rodzaju materiał wzbudza powszechne zainteresowanie. W sprzedaży można zakupić ten produkt w wielu odmiennych wersjach.

Szeroka gama kolorystyczna

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku posadzka lastryko była szara i nieciekawa. Jednak wersje współczesne odznaczają się niezwykle rozbudowaną strukturą. W sprzedaży mamy płytki lastrykowe o różnych barwach i odcieniach. Umieszczone w zatopionej strukturze kamienie posiadają dużą różnorodność pod względem kolorystyki i wielkości. Co ciekawe, szeroka paleta kolorów dotyczy nie tylko samych kamieni, ale też użytego do łączenia spoiwa. W ten sposób uzyskano imponujący efekt, który odznacza się wysokimi walorami zdobniczymi. Dostępne w sprzedaży płytki lastrykowe mogą posiadać bardzo skromne czy wręcz minimalistyczne zabarwienie, ale też spotkamy ich bardziej eleganckie i przyciągające uwagę wersje.

Płytki do każdego wnętrza

Gustowne lastryko pasuje do różnych wnętrz. W łazience tego rodzaju płytki możemy umieścić na podłodze oraz na ścianie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten materiał zdobniczy łączyć z innymi płytkami. Świetnie się sprawdzą w różnych aranżacjach i odmiennej stylistyce. To właśnie dlatego wiele osób chętnie je kupuje. Decydując się na zakup płytek lastryko, warto wybrać te, które odznaczają się trwałością, elegancją i wysoką jakością wykonania. Niebagatelne znaczenie będzie miała też cena oraz szybka dostawa. Wiele sklepów ma w swojej ofercie piękne płytki hiszpańskich i włoskich producentów. Niektóre z nich są wykonane z gresu i tym podobnych materiałów. Odznaczają się one doskonałą harmonią barwną oraz ciekawą strukturą powierzchniową.

Rozmiar dopasowany do potrzeb i upodobań

W sprzedaży są dostępne płytki lastrykowe w różnych rozmiarach. Między innymi kafle prostokątne 30 × 120 oraz kwadratowe 60 × 60. Istnieje możliwość zakupu większych wersji 60 × 120 lub 80 × 80. Dostępne są też inne wielkości. Dzięki tak różnym rozmiarom można dopasować ten produkt do aranżacji pomieszczenia oraz osobistych potrzeb. Na półkach sklepowych możemy też natknąć się na płytki imitujące lastryko. Tego rodzaju produkty sprawdzą się idealnie we wnętrzach surowych, jak i nowoczesnych. Można je położyć w kuchni, łazience, nowoczesnym salonie oraz innych miejscach mieszkania.

Podobne artykuły