Instalacje grzewcze i pompy ciepła w Gliwicach – dostępna oferta

Podziel się:

Mroźne dni i temperatura bliska zeru to prawdziwe wyzwanie dla osoby zajmującej się domem. Aby być przygotowanym na każdą sytuację i po powrocie do domu móc ogrzać się w przyjemnej atmosferze, należy zadbać o to, aby instalacja grzewcza w spełniała właściwe warunki. Jednym z lepszych rozwiązań dla domu jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się instalacją ogrzewania podłogowego i pomp ciepła w miejscowości Gliwice i w okolicach.

Jak działają pompy ciepła?

System funkcjonowania pomp ciepła jest bardzo prosty. Urządzenie pobiera ciepło spoza budynku i przekazuje je do wewnątrz. Można to porównać do pracy lodówki, która wykonuje tę samą pracę, z tym że ta pobiera ciepło z wnętrza budynku i następnie oddaje je poza budynek. Sprawdź oferty na pompy ciepła Gliwice.

Głównymi zaletami korzystania z pomp ciepła są bezkompromisowo tanie koszty użytkowania. Porównując do energii otrzymanej z wykorzystania prądu, np. z grzejników, pompy ciepła wychodzą nawet do 3-4 razy taniej. Zwrot inwestycji, mimo stosunkowo wysokich kosztów instalacji, nastąpi już nawet w ciągu 5 lat.  

Decydując się na instalację pomp ciepła w miejscowości Gliwice, można zdecydowanie obniżyć nakłady potrzebne na budowę budynku z faktu, że instalacja ta nie wymaga budowy kotłowni oraz komina, a urządzenie działa wewnątrz, jak i zewnątrz budynku i zajmuje małą ilość miejsca. Warto dodać również, że sprzęt ma długi czas żywotności – mniej więcej 30 lat, oraz pozytywnie wpływa na ekologię.

Pompy ciepła są w 100% ekologicznym sprzętem, który korzysta z energii odnawialnej i w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Dodatkowo jest bezobsługowa i prosta w montażu. 

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogromną zaletą ogrzewania podłogowego, dostępnego w Gliwicach jest niska cena, przyrównując do podstawowych instalacji grzejnikowych. Dodatkowo plusem jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe również wpływa na estetykę wnętrza – nie trzeba instalować grzejników. 

Montaż instalacji z profesjonalną firmą – pompy ciepła Gliwice

Decydując się na instalację pomp ciepła w Gliwicach, warto skorzystać z profesjonalnej obsługi firmy, która oferuje montaż i obsługę oferowanych systemów grzewczych. Podczas rozmowy z konsultantem zostaniesz dokładnie poinformowany o kosztach instalacji w Twoim przypadku.  

Instalacja pomp ciepła i ogrzewania podłogowego to inwestycja, która zapewni niskie koszty użytkowania przy zapewnieniu komfortu dla całej rodziny.

Podobne artykuły