Czym charakteryzuje się wiarygodny deweloper?

Podziel się:

Rynek nieruchomości to dynamiczna i konkurencyjna dziedzina, a utrzymanie się w niej wymaga rzetelności i profesjonalizmu. Jednym z kluczowych graczy na tym polu jest deweloper, czyli firma lub osoba, która zajmuje się budową i sprzedażą nieruchomości. Sprawdźmy, po jakich cechach poznamy godnego zaufania dewelopera.

Doświadczenie

Wiarygodny deweloper ma doświadczenie w branży i portfolio realizacji. Będąc aktywnym na rynku budowlanym przez wiele lat, zdążył ukończyć sporo udanych projektów. Długość doświadczenia pokazuje, jak dobrze firma radzi sobie z zarządzaniem projektami, finansami i spełnianiem oczekiwań klientów.

Licencje, certyfikaty, nagrody

Wiarygodny deweloper zawsze działa zgodnie z prawem, przestrzega przepisów budowlanych i jest zarejestrowany jako legalna firma. Będzie działać zgodnie z wysokimi standardami etycznymi, a budynki, wznoszone według najnowszych wytycznych, cechować się będą wysoką jakością. Dodatkowym powodem do dumy dla firmy z tej branży mogą być nagrody i miejsca w rankingach, o których napiszemy nieco dalej. 

Jakość

Jakość budowy i wykończenia mocno wpływa na wiarygodność dewelopera. Oferowane budynki muszą być solidne, bezpieczne i spełniać najwyższe standardy techniczne. Dobre materiały i staranne wykonanie wyróżniają rzetelnych deweloperów. Istnieje nawet deweloper z Wrocławia, który, dysponując własnymi fabrykami materiałów budowlanych, dba o tę jakość od samego początku. Warto poszukać właśnie takiego sprzedawcy w swojej okolicy.

Terminowość

Wiarygodny deweloper zawsze trzyma się ustalonych terminów i dostarcza projekty na czas. Klienci nie muszą obawiać się opóźnień ani nieuzasadnionych przestojów. Terminowość, szczególnie w branży, gdzie stereotypowo często jest naruszana, potrafi szybko zbudować ogromne zaufanie wśród klientów.

Transparentność finansowa

Klienci powinni mieć dostęp do klarownych umów, np. informacji o tym, że komórka lokatorska lub miejsce parkingowe to dodatki, objęte odrębną ofertą. Warto też sprawdzić, na ile klient jest bezpieczny finansowo w relacji z deweloperem – najlepiej jest, gdy wpłacane w transzach pieniądze nie idą od razu do dewelopera, tylko do funduszu powierniczego, a do firmy dopiero po zakończeniu umówionego etapu prac. Przejrzystość finansowa jest ważnym elementem budowania zaufania.

Wybór odpowiedniego dewelopera

Wybór odpowiedniego dewelopera to kluczowy krok przy inwestowaniu w nieruchomości i warto poświęcić czas na wyszukanie potencjalnych partnerów w tym procesie. Istotnym aspektem w poszukiwaniach na pewno powinno być wcześniej wspomniane doświadczenie i dotychczasowe portfolio. 

Jednym z deweloperów, którzy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem oraz bardzo dobrą opinią na wrocławskim rynku jest WPBM Mój Dom S.A. Firma działa nieprzerwanie od 1996 roku, a do obecnej chwili zrealizowała 26 inwestycji, na które składa się ponad 4400 lokali mieszkalnych i handlowo-usługowych. 

Wspomnieliśmy też o nagrodach, jako powodzie do dumy dla firm z obszaru nieruchomości. Deweloper Mój Dom S. A. tutaj również ma się czym pochwalić – był wyróżniany w branżowych rankingach, takich jak Dolnośląska Budowa Roku, Kryształowy Deweloper czy Piękny Wrocław. Dodatkowo, od 2003 roku jest członkiem Krajowej Izby Budownictwa, a w 2004 został członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, w którego skład deweloperzy mogą wejść tylko jeśli stosują zasady Kodeksu Dobrych Praktyk, opracowanego we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to gwarancja oddawania na sprzedaż jedynie wysokiej jakości lokali, doskonałej obsługi klienta i posiadania płynności finansowej. 

W celu uzyskania większej ilości informacji o aktualnych inwestycjach dewelopera Mój Dom zapraszamy do kontaktu: https://www.mojdom.com.pl/kontakt.

Podobne artykuły