Jak zamontować sufit napinany w 10 krokach

Podziel się:
jak-zamontowac-sufit-napinany-naglowek

Napinany sufit – przygotowania do montażu

1. Zdecyduj się na zastosowanie sufitu napinanego

Jest wielu dostawców sufitów napinanych, ale musimy być szczerzy, że istnieją pewne okoliczności, w których sufit napinany może nie być najlepszym rozwiązaniem. Główną zaletą sufitów napinanych jest możliwość ich montażu znacznie szybciej niż inne rodzaje sufitów, jest łatwy i tani w utrzymaniu, i występują w wielu wykończeniach, w tym w sufitach z nadrukiem! Są one również bardzo trwałe, bezpieczne i niezawodne. Z tych wszystkich powodów są one bardzo popularnym rozwiązaniem dla wnętrz medycznych, edukacyjnych i zdrowotnych oraz rekreacyjnych, takich jak bary, restauracje, baseny i siłownie.

2. Wybierz materiał

Jeśli podjąłeś już decyzję, aby rozciągnąć sufit, musisz wiedzieć jakiego materiału i koloru potrzebujesz? Błyszczące, satynowe lub matowe wykończenie? Przezroczyste lub strukturalne? A może chcesz nadrukować swój ulubiony wizerunek lub logo firmy na suficie?

3. Wybierz dostawcę

jak-zamontowac-sufit-napinany-przyklad-1

Po wybraniu projektu należy wybrać dostawcę. Alteza, jedna z firm na rynku sufitów napinanych ma do zaoferowania pełen zakres usług; od produkcji tkaniny do ostatecznego montażu i późniejszej konserwacji. Radzimy jednak, aby uzyskać oferty od wielu dostawców i wybrać odpowiedniego dostawcę dla Ciebie.

Montaż sufitu napinanego

4. Przygotuj pokój

Jeżeli normalnie tynkujesz sufit, pokochasz ten krok. Pokój nie musi być całkowicie oczyszczony. Być może trzeba będzie zrobić trochę miejsca, ale poza tym nie jest wymagane przygotowanie pomieszczenia. Możesz w mniejszym lub większym stopniu rozpocząć instalację natychmiast!

5. Zamocuj szynę aluminiową

Sufit napinany jest mocowany w pomieszczeniu za pomocą aluminiowej szyny, która jest mocowana do wszystkich czterech ścian. Jeśli sufit ma pokrywać dużą przestrzeń, aluminiowe szyny będą musiały być montowane w odstępach w poprzek sufitu, aby połączyć panele z tkaniny.

6. Ustaw oprawy oświetleniowe i inne systemy nad sufitem

Zamocuj uchwyty pod oprawy oświetleniowe lub inne systemy (np. czujniki dymu) do oryginalnego sufitu. Wyreguluj wysokość szkieletu w taki sposób, aby łatwo było przeciągnąć odpowiednie oprawki, takie jak oświetlenie przez sufit i zamontuj je na miejscu.

Zobacz także: Adaptacja poddasza – formalności i porady podczas przerabiania strychu

7. Ogrzej pomieszczenie

Aby rozciągnąć tkaninę sufitową na miejsce, należy użyć ciepła w celu zwiększenia jej elastyczności. Robimy to za pomocą przenośnych nagrzewnic gazowych.

8. Przymocuj sufit

jak-zamontowac-sufit-napinany-przyklad-3

Po osiągnięciu przez tkaninę optymalnej elastyczności jest ona najpierw mocowana do aluminiowego stelaża, pamiętaj by zamocować najpierw narożniki.

9. Przeciągnij elementy mocujące i okucia

Pierścienie wzmacniające są przyklejane do płótna, a następnie cięte wewnątrz w celu wykonania otworów pod oprawy oświetleniowe i inne systemy. Oprawy są łączone z kablami, przeciągane przez otwory, a następnie włączane są sprężyny do uchwytów opraw nad płótnem.

10. Czyszczenie końcowe

Wszelkie odciski dłoni lub ślady na płótnie sufitowym są usuwane za pomocą wilgotnej szmatki. Sufit napinany jest teraz zainstalowany prawidłowo!

Miejmy nadzieję, że znasz już podstawowe czynności związane z montażem sufitu napinanego? Jeśli nie, obejrzyj film poniżej:

Podobne artykuły