Karnisze sufitowe – idealne rozwiązanie dla wysokich pomieszczeń

Podziel się:

Okno odgrywa w naszej aranżacji wnętrza bardzo ważną, jeśli nie kluczową rolę. Nic dziwnego, że szczególny nacisk na jego montaż i wybór kładziemy we wnętrzach, które są wysokie. To właśnie tam, można zamontować karnisz sufitowy, który umożliwia zawieszenie zasłony w odniesieniu do współczesnych trendów. Co warto wiedzieć o karniszach sufitowych szynowych? Czy zawsze wybór jest tak oczywisty? O tym dowiesz się z informacji zamieszczonych poniżej.

Karnisze sufitowe szynowe, na czym polega ich fenomen?

Nie każdy musi lubić widok karnisza, który zamocowany do ściany prezentuje się z jednej strony schludnie, ale z drugiej też odwraca uwagę od innych, istotnych elementów wnętrza.

Widok karnisza o klasycznym wykończeniu przyzwyczaił nas, bo był jedną z najbardziej popularnych opcji we wnętrzach o klasycznym charakterze. W nowoczesnej aranżacji karnisz staramy się nieco ukryć nadając mu przede wszystkim zadanie praktycznego utrzymania firanek i zasłon w jednym miejscu.

Dlaczego karnisz sufitowy staje się tak popularny? No właśnie ze względu na swoją ukrytą formę, która odpowiada zarówno wnętrzom klasycznym, jak i biurowym. Tak zaprezentowany karnisz sufitowy wkomponuje się w różne pomieszczenia, a szyny, z których się składa dzięki odpowiedniemu łączeniu umożliwiają aranżację nawet bardzo obszernych przeszkleń. Karnisze sufitowe są także wytrzymałe i dość uniwersalnie wykończone. Wersje jedno-dwu lub trzyszynowe umożliwiają wykonanie dowolnej aranżacji i zapięcie zarówno firanki, jak i zasłonki, tworząc dowolne i bardzo estetyczne aranżacje. Wszystkie opisane cechy znajdziesz przeglądając karnisze od Karnix.pl

Nowoczesny karnisz sufitowy – wytrzymałość i funkcjonalność, która znajduje coraz więcej chętnych

Karnisze sufitowe powoli wyprzedzają swoją popularnością standardowe rozwiązania. Wszystko dlatego, że są wykonane z największą starannością, a do tego w niebywałej dbałości o szczegół. Wysokiej jakości materiał zapewnia im ponadto niebywałą trwałość, a lekkość i odporność wybranego tworzywa sprawia, że konkretny model posłuży we wnętrzu przez wiele lat.

Do wyboru mamy karnisze z PCV, ale również i aluminiowe. Oba materiały są odporne na powstawanie uszkodzeń, gwarantują paletę ciekawych kolorów i wytrzymałość utrzymania zasłon, czy firan pod określonym kątem. Bogata oferta produktów skusi niejedną osobę do wyboru właśnie tego wariantu.

To też jest ważne: Karnisz sufitowy montuje się do sufitu, to oznacza, że poradzi sobie z utrzymaniem nawet cięższych zasłon lub firan. 

Dlaczego karnisz sufitowy to jedna z najbardziej polecanych alternatyw dla standardowych modeli?

Przede wszystkim karnisz sufitowy nie zwraca na siebie uwagi, a przez to dużo łatwiej jest go zakamuflować w aranżacji. Karnisz sufitowy jest subtelny, osłonięty maskownicą, a to świetnie nadaje się do wybrania go we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. 

Uniwersalność takiego rozwiązania sprawia, że karnisz można zamontować nie tylko w dowolnym pomieszczeniu domu, ale również w biurze lub gabinecie. 

Taka przyjemna i solidnie wykonana alternatywa dla klasycznych modeli na pewno urozmaici wszystkie wnętrza urządzone w nowoczesnym klimacie. Sprawdź karnisze sufitowe firmy Karnix

Podobne artykuły