Ograniczniki mocy – czyli popularne „korki” – chronią obwód elektryczny w razie przekroczenia pobierania mocy. Sprawdź, które najlepiej spełnią potrzeby Twojego gospodarstwa.

Podziel się:

Ogranicznik mocy o najwyższym standardzie bezpieczeństwa

Zabezpieczenia, które montujesz na swojej instalacji elektrycznej, muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Masz wtedy gwarancję, że w razie przeciążenia obwodu, lub powstania tzw. dzikiego przyłącza i kradzieży energii elektrycznej, prąd zostanie odcięty. Stopień ochrony i regulacja progu odłączenia zależy od specyfikacji produktu. 

Najpopularniejszy, skuteczny i tani jest ogranicznik mocy ETIMAT T, wyposażony w przekaźnik termiczny oraz pozbawiony jest członu zwarciowego. Montowany jest we wszystkich nowych rozdzielniach elektrycznych jako zabezpieczenie przedlicznikowe. Odbiorca ma dostęp do ogranicznika mocy, dzięki czemu w razie automatycznego zadziałania może samodzielnie go przełączyć bez kosztownego wzywania elektryków z zakładu energetycznego.

Pełen katalog ograniczników mocy

Ograniczniki mocy to pełen specyficznych właściwości dział produktów. To urządzenia wymagające, by zachowana została pełna zdolność zwarciowa. Głównym kryterium ceny jest liczba biegunów oraz prąd znamionowy. Głównym zadaniem, jakie ma ogranicznik mocy, to selektywne wyłączanie w stosunku do zabezpieczenia nadprądowego odbiorcy Z4. Dostępne są modele jedno-, dwu- i wieloczłonowe. Wśród produktów dostępnych na rynku, na naszej stronie znajdziesz sprawdzonej jakości ograniczniki mocy w najniższych cenach. Pośród najpopularniejszych produktów znajduje się ogranicznik mocy 25A oraz ogranicznik mocy 16A.

Zabezpieczenie w sytuacji awaryjnej

Ograniczniki mocy sprawdzają się w sytuacji, gdy przeciążona zostaje cała instalacja elektryczna. Możliwa jest też automatyczna regulacja czasu oraz zainstalowanie ogranicznika zaopatrzonego w wyłączniki selektywne. Dostępne ograniczniki mocy są łatwe w montażu i intuicyjne w obsłudze. Najważniejsze, że w razie nadmiernego poboru mocy, zawsze odetną ją na czas.

Dostawa i kontakt ze sklepem

Dostawa zamówionych produktów zamyka się w 3 dniach roboczych, o ile sprzęt jest dostępny na magazynie. By otrzymać informacje, można w każdej chwili skontaktować się z pracownikami sklepu. Chętnie pomogą także w doborze odpowiedniego do potrzeb ogranicznika. Na licznych promocjach można często znaleźć towar w naprawdę okazyjnych cenach. Dla ustalenia, który ogranicznik wpasuje się w instalację, sprawdź wartość prądu znamionowego.

Podobne artykuły