Zmiany w budownictwie, które zwiększają wartość nieruchomości

Podziel się:

Na przestrzeni ostatnich 20 lat, możemy obserwować wiele zmian w budownictwie, które mają bezpośredni wpływ na jakość wznoszonych domów, a także wzrost ich wartości. Wystarczy w tym celu tylko porównać materiały budowlane, które używany 20 lub więcej lat temu z tymi, które dostępne są na rynku obecnie. Lepsze parametry termiczne, większa wytrzymałość oraz duży wybór dodatkowych akcesoriów i dodatków, czyniących cały proces budowy domu jeszcze łatwiejszym i szybszym. Jeśli chcesz się dowiedzieć tego, jakie zmiany w budownictwie mają największy wpływ na wycenę domów, zapraszamy do lektury.

Porównujemy domy na sprzedaż w Toruniu

Toruń jest świetnym przykładem miasta, w którym budownictwo bardzo szybko się rozwija. Z roku na rok pojawiają się nowe domy o coraz wyższym standardzie wykonania i wykończenia. Co ciekawe, niezależnie od tego, czy jest to willowy dom wolnostojący lub mały, wymarzony dom jednorodzinny, każdy z nich może powstawać z użyciem wymienionych niżej technologii.

Izolacje termiczne

W dalszym ciągu podstawowym materiałem stosowanym do izolacji termicznej budynków jest styropian. Jednak coraz częściej klasyczny biały styropian zastępowany jest styropianem grafitowym. Warto także spojrzeć na to, w jaki sposób izolowane są dachy domów. Zarówno nowe domy w centrum miasta i na jego obrzeżach, coraz częściej mają dachy ocieplane pianą PUR. Jest to bezpieczna i skuteczna alternatywa dla wełny mineralnej, odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, a także różnego rodzaju szkodniki. Główne atuty nieruchomości, której dach ocieplono pianą PUR, to znacznie wyższy współczynnik izolacyjności termicznej i akustycznej. Z tego też powodu rozwiązanie to jest doceniane w domach położonych przy ruchliwych drogach, krytych blachą lub zlokalizowanych w sąsiedztwie lotnisk.

Energooszczędny dom wolnostojący

To, co czyni ofertę sprzedaży domu jeszcze bardziej atrakcyjną, to wyposażenie go w odnawialne źródła energii. Instalacje fotowoltaiczne są już niemal standardem w domach mieszkalnych, niezależnie jaka jest powierzchnia działki. Jednak już teraz inwestorzy coraz chętniej instalują w domach pompy ciepła, które dzięki swojej dużej efektywności, pozwalają znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu zimą oraz uniezależnić się od dostaw gazu. My także mamy przyjemność zaprezentować piękny dom z instalacjami PV oraz pompą ciepła. Jedną z wielu takich ofert można znaleźć na stronie https://kazo.pl/domy/torun_torun.

Willowy dom wolnostojący z ogrodzeniem i brukiem

Może to wydawać się mało istotne, ale wielu inwestorów jest skłonnych zapłacić znacznie wyższą cenę za dom, który ma zagospodarowany ogród. Rozumiemy przez to wykonane ogrodzenie, bramę wjazdową i ułożony bruk na podjeździe, tarasie i chodnikach. Inwestycja w takie elementy z pewnością się zwróci, a powód jest bardzo prosty. Kupujący, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z budownictwem, wolą wyłożyć większą sumę w zamian za komfort wprowadzenia się do domu, który nie wymaga od nich innych nakładów pracy, szukania wykonawców czy wybierania materiałów. Oczywiście nie jest to regułą, ale analizując setki ogłoszeń na stronie kazo.pl, zauważamy, że większą popularnością cieszą się działki i domy na sprzedaż w Toruniu, które są sprzedawane w stanie pod klucz, czyli do wprowadzenia się i zamieszkania w nich niemal od razu.

To tylko 3 metody na podwyższenie wartości nieruchomości i uzyskanie lepszej ceny sprzedaży, jak także szybszym sfinalizowaniu transakcji.

Podobne artykuły