Dopasowanie lub wymiana łazienki – poradnik krok po kroku

Podziel się:
wymiana glazury w łazience

Naszym celem jest dopasowanie lub wymiana istniejącej łazienki, na pewno trzeba będzie wymienić wszystkie płytki ceramiczne na nowe, sprawdzić i wymienić stare podłogi, aby dopasować łazienkę do nowego apartamentu.

Proszę przeczytać ten artykuł do końca przed rozpoczęciem remontu. Dzięki temu dostaniesz wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz. Nie wszystkie łazienki są takie same, dlatego opisaliśmy to na tyle ogólnikowo jak to tylko możliwe. 

Zrób miejsce do pracy

remont łazienki

Na sam początek należy zacząć od usunięcia płytek z otoczenia wanny. Jeżeli będziesz chciał zachować swoje stare płytki, to prawie na pewno będziesz musiał usunąć dolną warstwę, aby wyjąć wannę.

Po zdjęciu panelu kąpielowego należy zwrócić uwagę na to, jak został on zamocowany. Pomoże Ci to podczas montażu nowego.

Wymontuj wannę razem z pozostałą glazurą. Będziesz miał dużo narzędzi rozsianych podczas tej pracy, a przecież łazienki są małe. Dlatego utrzymuj porządek podczas pracy. Napełnij czajnik, ponieważ w ciągu najbliższych dwóch lub trzech godzin będziesz potrzebował filiżanki herbaty!

Teraz wyłącz wodę, gorącą i zimną. Otwórz krany w kuchni, aby upewnić się, że woda wypłynęła w dół, kiedy przestanie biec w dół, otwórz krany w wannie i umywalce na górze, w przypadku gdy powietrze utrzymuje wodę w rurach.

Zobacz także: Malowanie płytek – skuteczna metamorfoza kuchni

Demontaż wanny

Czas na usunięcie wanny, w tym celu użyj klucza do umywalki. Polecamy również specjalny przecinak do rur, który jest okrągły i i zaciska rurę, a jego ostrze jest wewnątrz. Obracasz go i przecina się jak ostrze na sprężynie. Główną zaletą jego jest to, że do pracy potrzeba bardzo mało miejsca. Nie przecinaj jeszcze żadnych rur, chyba że musisz. Jeśli jest to jedyny sposób, w jaki można wydostać wannę.

Nie zapomnij cofnąć znaczników uziemienia i przewodów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystkie rury w łazienkach muszą być uziemione.

Teraz odłącz syfon od dna wanny. Usuń wszystkie elementy armatury, aż zostaniesz z plastikową rurą o średnicy półtora cala, przechodzącą do głównej 4-calowej rury glebowej. Będzie ona pełna wody, więc przechyl ją w dół toalety lub do wiadra.

Możesz mieć wsporniki trzymające wannę przy ścianie. Prawdopodobnie znajdziesz je przy usuwaniu płytek. Odkręć je. Stopy wanny będą (lub powinny być) przykręcone do podłogi, należy je również odkręcić. Wanna jest teraz gotowa do wyjmowania i demontażu. Jeśli oszczędzasz jakiekolwiek elementy wyposażenia wanny, np. baterie itp., to pamiętaj, że łatwo ulegają one uszkodzeniu, a wynoszenie wanny na dół jest z nimi i tak łatwiejsze.

Zobacz przykładowy efekt wymiany wanny na nową:

Demontaż umywalki

Teraz zwrócimy naszą uwagę na umywalkę, pozostawiając toaletę na miejscu tak długo, jak to możliwe, chyba że masz jeszcze jedną na dole!

System jest taki sam. Odkręć złącza kranowe lub potnij rury jak najbliżej kranów. Usuń armaturę odpływową, pozostawiając tylko cal i ćwierć rury, i odkręcić wszelkie mocowania od zlewu do ściany. Jeśli masz zlewoumywalkę, to powinien on być przykręcony również do podłogi. Zdejmij umywalkę itp., oszczędzając krany, jeżeli musisz.

O montażu umywalki dowiesz się w dalszej części naszego poradnika lub z tego filmiku:

Demontaż toalety

Teraz toaleta. Najpierw ją wypłucz! W zbiorniku będzie jeszcze woda. Usuń pozostałą wode  w zbiorniku za pomocą gąbki lub kilku szmat i wykręć je do wiadra. 

Cofnij połączenie wlotu wody z boku lub z dołu spłuczki. Cofnij przyłącze przelewowe. Odkręć mocowania z tyłu cysterny i stojaka W.C. Jeśli są zardzewiałe, jak to często bywa, należy użyć wiertła, aby zdjąć główkę i wyjąć gwint.

Jeśli Twoja jednostka ma rurę pomiędzy cysterną a wc, masz jednostkę niskiego poziomu i dwie połówki można usunąć oddzielnie. Jeśli spłuczka znajduje się na górze WC. Następnie jednostka jest ściśle sprzężona i może być usunięta jako jedna.

Podpowiedź: Jeśli masz jakiegoś pomocnika, to pomocnik może nałożyć odrobinę taśmy maskującej na końce rur i usunąć resztę płytek ceramicznych.

Używamy starego dłuta do drewna. Uważaj na ściany z płyt gipsowo-kartonowych.

Więcej szczegółów na temat demontażu toalety znajdziesz u Mario Budowlańca:

Instalacja zaworów izolacyjnych i rur

Zanim zainstalujemy zawory izolacyjne do wszystkich rur (więcej o nich za chwilę) musimy wiedzieć, do czego należy przyciąć rury.

Zamierzamy użyć specjalnych złączek kranowych typu push-fit, aby ułatwić sobie życie, więc teraz „uzupełniamy” nasz zestaw, czyli zakładamy wszystkie bity, które możemy założyć, gotowe do instalacji.

Przy rozpakowywaniu nowej armatury łazienkowej z pudełek prosimy o absolutne upewnienie się, że jest on w nieskazitelnym stanie. Później będzie za późno. Większość nowych armatur łazienkowych jest dostarczana z instrukcją wykonania montażu, tzn. gdzie umieścić podkładki itp.

Co do zasady, z kranami prawie zawsze znajduje się podkładka między kranem a urządzeniem (umywalką/wanną), a w przypadku odpadów podkładka znajduje się prawie zawsze pod urządzeniem, a czasami znajduje się we wnęce w przyłączu do odpadów.

Wszystkie ruszty wanien i umywalek z małymi hydraulikami znajdują się pomiędzy rusztem a wanną/umywalką. (Więcej o hydraulikach trochę później). 

Zobacz także: Znajdowanie legarów, rur i kabli za ściankami z płyt gipsowo-kartonowych

Jeśli wanna posiada uchwyty mocujące, które przykręcają się do drewna wzdłuż boku, który znajduje się przy ścianie, teraz jest czas, aby je zamocować. Do kąpieli potrzebna będzie rura półtora cala, płytki syfon do kąpieli, a do umywalki rura calowa i syfon do umywalki.

Jeśli istniejące odpady są w dobrym stanie, można je ponownie wykorzystać, ale można użyć także nowych.

Jeśli istniejąca rura odpływowa z umywalki znajduje się bezpośrednio w linii z odpływem odpadów w umywalce, będziesz potrzebował zbiornika lub odpływu z umywalki, który znajduje się bezpośrednio pod wlotem.

Widoczne złącza kranowe to po prostu wspaniały wynalazek. Nie często można zobaczyć hydraulika używającego tych złączy, ponieważ są one drogie w porównaniu z miedzianymi złączami kranowymi. Mają one nakrętkę na jednym końcu, która z podkładką w środku przykręca się do kranu, a na drugim końcu po prostu popycha miedzianą rurę wlotową.

instalacja zaworów izolacyjnych

Będziesz potrzebował 15 mm złączek kranowych do połączeń na zimno i 22 mm do połączeń na gorąco.

Nawiasem mówiąc, te złącza kranowe można kupić z liniowymi zaworami izolacyjnymi, aby jeszcze bardziej ułatwić życie, zrobiliśmy to w ten sposób w przypadku, gdy chcesz zainstalować zawory izolacyjne na innych rurach w przyszłości.

Upewnij się, że używasz masy szpachlowej na wszystkie gwinty. Biała masa jest najbardziej powszechna, stosowana albo na własną rękę lub w połączeniu z taśmą PTFE, która jest po prostu nawinięta wokół rury co stanowi całkowicie wodoszczelne połączenie. Masa szpachlowa jest nakładana palcami i wpychana w gwinty.

Wykonanie spłuczki to proces śledzenia ulotki producenta, która będzie z bitami wewnątrz. Zawsze możesz odwołać się do starej wanny, jeśli jesteś zdezorientowany.

Uzupełnij również sprzężone urządzenie i postaw je z dala od ściany. Jeśli nowa kabina prysznicowa posiada boczny wlot wody, elastyczne złącze kranowe nie będzie odpowiednie. Należy użyć miedzi. 

Teraz zainstalujemy zawory izolacyjne do każdego źródła wody. Umożliwiają one indywidualne obracanie materiałów eksploatacyjnych i są nieocenione, jeśli masz jakikolwiek wyciek lub chcesz wymienić krany itp. 

Zobacz także: Wypełnianie pęknięć wokół domu – jak wypełniać pęknięcia w ścianach, sufitach, drewnie, metalu i kamieniu?

Najpierw poszukaj na nich strzałki, która wskaże kierunek przepływu. Wytnij kawałek rury miedzianej o długości 2 i pół cala i dopasuj go w wychodzącą stronę zaworu, zastosuj masę szpachlową i ptfe i dokręć.

Złącza kranu miedzianego. Złącza te są w pełni wyposażone w nakrętkę na rurze. Wystarczy włożyć podkładkę z włókna i dokręcić do kranu.

Zawory odcinające. Absolutnie niezbędne (a teraz wymóg wynikający z przepisów budowlanych, w nowych łazienkach), aby odizolować każde urządzenie i ułatwić życie.

Nie należy nadmiernie dokręcać tych złączek (kompresyjnych) i zawsze należy pamiętać o zastosowaniu dwóch kluczy dynamometrycznych podczas pracy nad nimi we wszystkich sytuacjach. Jeśli spróbujesz zrobić to za pomocą tylko jednego klucza, przekręcisz je na rurze miedzianej, a ona skręci się i prawdopodobnie będzie przeciekać.

Nie zapomnij włożyć oliwki (mały mosiężny pierścionek) nad rurę tak, aby pasowała do korpusu zaworu.

To jest to, co ściska się między nakrętką a rurą dając ci wodoszczelne połączenie. Zawory odcinające są dostarczane z oliwkami wewnątrz, więc sprawdź je kiedy kupujesz. Dostępne są w mosiądzu dla niewidocznych miejsc, a srebro doda dodatkowego akcentu klasy!

Po dokręceniu zaworu/rury wciśnij drugi koniec rury miedzianej do złączy kranowych.

Zmierz odległość od górnej części urządzenia (wanny, umywalki) do dolnej części zaworu odcinającego. Zapisz to. Teraz należy zaznaczyć ścianę, na której będzie się znajdowała górna część nowych urządzeń.

W tym celu należy wykonać nogi na wannie i określić wysokość ściany, na której będzie się ona znajdowała po zainstalowaniu. Prawdopodobnie będziesz w stanie zbliżyć się do miejsca, w którym znajdowała się stara wanna.

Zaznacz również miejsce, w którym będą się znajdowały uchwyty mocujące i wytnij kawałek ściany, aby zagłębić go pod nowe płytki.

W przypadku umywalki wystarczy umieścić ją po prostu na szafce. Odsuń 2 i pół cala od zapisanego pomiaru. Ten nowy pomiar to odległość w dół od dokonanego znaku do miejsca, w którym trzeba będzie przyciąć rury wodne i wykonać później połączenie zaciskowe.

Wlot toalety jest dokładnie taki sam (z wyjątkiem bocznych cystern wejściowych). Przytnij rury i wyczyść farbę itp. bardzo dokładnie nożem np. Stanley’a i wełną drucianą przez około 1 i ćwierć cala.

Teraz odłącz zawór odcinający od złącza kranowego poprzez ściśnięcie dolnego kołnierza złącza w kierunku korpusu i wyciągnij go.

Teraz przesuń nakrętkę i oliwkę na wlotowym końcu zaworu nad ściętymi rurami, zastosuj mieszankę i dokręć.

Upewnij się, że zawór znajduje się w pozycji wyłączonej (głowica śruby pod kątem prostym do korpusu) i że zainstalowano wszystkie zawory (2 do wanny, 2 do umywalki i 1 do toalety).

Teraz możesz włączyć wodę, ponieważ nadszedł czas na kolejną filiżankę herbaty!

Powoli przekręć główny zawór zasuwy wznoszącej i pamiętaj, że nadal masz otwarte baterie kuchenne, wypuść rozpryskiwacz powietrza i otwórz go całkowicie. Wyłącz krany kuchenne. Sprawdź, czy nie ma przecieków i przyciśnij nieco mocniej nakrętkę, jeśli ją posiadasz.

Czas na układanie glazury

układanie glazury

Następną rzeczą do zrobienia jest glazura. Jest to o wiele łatwiejsze do zrobienia na tym etapie, ponieważ nie ma niezręcznych skaleczeń itp.

Należy dokładnie pomyśleć o glazurze. Płytki należy układać, mierząc lub nawet umieszczając je obok siebie i znakując ołówkiem. Idealnie byłoby, gdybyś chciał jak najmniej cięć, ale jeśli chcesz je mieć i będziesz miał, upewnij się, że są one równe. Znacznie lepiej zacząć od trzech czwartych płytki na jednym końcu i pół płytki na drugim.

Przed rozpoczęciem układania płytek należy pomalować powierzchnię płytek, aby pokryć je czystym klejem PVA.

To daje lepszą przyczepność do ściany i całkowicie wodoodporny obszar. Dwie warstwy są lepsze niż jedna i wystarczy około 10 minut, aby wyschło. 500ml będzie wystarczające dla Twojej łazienki.

Nowy wierzchołek wanny będzie już oznaczony na ścianie na podstawie naszych pomiarów złączy kranowych. Odejmij 1 cal od głębokości używanych płytek i zaznacz na ścianie znak tak daleko od górnej krawędzi znaku wanny. Następnie przymocuj cienką łatę do ściany na poziomie absolutnie równym.

Zobacz także: Do czego wykorzystać tynki mozaikowe?

Pierwszą warstwę płytek należy położyć na tej łatce. Dzieje się tak dlatego, ponieważ: 

  • Będziesz potrzebował trochę miejsca na nową wannę
  • Nie jest tak łatwo uzyskać 100% poziom wanny, który nie ma znaczenia w promieniu ćwierć cala lub więcej, ponieważ po włożeniu płytek do wanny, możemy przyciąć je na wymiar.
  • Twoje pomiary mogą być odrobinę nieprecyzyjne na początku, ponieważ korzystałeś z wanny, która mogła nie mieć nóg ustawionych na prawdziwym poziomie, więc ta metoda daje Ci pole manewru.

Następnie, w miejscach innych niż wanna, usuń łatę i płytkę w dół. Potnij na listwy przypodłogowe, które bardzo rzadko są płaskie lub pionowe.

Znacznie lepiej jest mieć jedno cięcie lekko pochylone z powodu przeszkody, niż wszystkie płytki pochylone, aby do tego pasowały.

Nanieś równomiernie klej pacą karbowaną i użyj podkładek dystansowych do regularnych spoin. Użyj kleju bez poślizgu, jeśli można, to nie trwa długo. 

Teraz nadszedł czas, aby zwrócić naszą uwagę na podłogę. Ponieważ sufit pod wanną może być przemoczony, więc istnieje ryzyko, że będziemy mieli do czynienia ze zgniłą podłogą. Ale ten temat poruszymy w oddzielnym artykule. 

Ustawienie wanny w odpowiedniej pozycji

ustawianie wanny

Tu zawsze jest trochę zmagania, więc ustal plan, zanim podniesiesz wannę. Kiedy masz ją tam, gdzie chcesz, wypoziomuj ją za pomocą regulowanych nóżek. Sama wanna ma wbudowany „spadek”, aby woda wypłynęła, więc nie musisz na to zwracać uwagi.

Następnie musisz sięgnąć pod, przednią i tylną część wanny i wykonać mocowania, być może wystarczy przykręcić uchwyty do ściany.

Teraz nadszedł czas na zastąpienie każdego wyjętego boksu wanny. Jeśli dobrze wykonałeś wcześniejsze instrukcje, powinieneś być w stanie wcisnąć złącza kranowe na swoje miejsce. Syfon kąpielowy będzie kwestią znalezienia mieszaniny odpowiednich armatur i dotarcia do istniejących w najbardziej bezpośredni sposób.

Przed rozpoczęciem, zalecamy taki zakup:

  • 2 x 1 i pół cala kolanka 90 stopni
  • 2 x 45 stopni kolanka
  • 2 proste łączniki 
  • krótka długość 1 i pół cala rura do spawania rozpuszczalnikowego

Wszystkie złączki powinny być również zgrzewane rozpuszczalnikiem. 1 puszka kleju do spoin rozpuszczalnikowych. W celu połączenia, nanieś klej swobodnie na wnętrze złączy i koniec rury i skręć razem.

Rury prawdopodobnie nie będą dotykane przez wiele lat, więc przed przyklejeniem należy je dokładnie oczyścić wełną drucianą.

Zobacz także: Jak malować na lakierze? Przygotowanie podłogi.

Teraz otwórz zawory izolacyjne i napełnij wannę z dwóch powodów:

a) Powie Tobie to, czy na końcu kranu występują jakiekolwiek nieszczelności (Nie martw się, jeśli po włączeniu dostaniesz szybki przypływ wody ze złączy kranu. Nie utoniesz!)

b) Wanna będzie tak samo ciężka, jak była, gdy napełnimy ją do przelewu i pozwolimy jej ładnie się ustatkować podczas wykonywania innych zadań. Następnie można uzyskać rurkę z przezroczystego kitu sanitarnego i uszczelnić ją wokół niej między ścianą a wanną, zanim wypuścimy wodę. W ten sposób możesz być pewien, że jeśli kiedykolwiek trochę się poruszy, uszczelniacz będzie nadal skuteczny przeciwko wodzie spływającej za wanną.

Pamiętaj teraz, aby ustawić swoje płytki do boksu, jeśli masz jakieś. Płytki ułożone na płasko powinny być ułożone najpierw tak, aby woda spływała ze ścian na płytkę, a nie na spoinę. Teraz można wykonać ramę dla panelu kąpielowego. Czasami instrukcje na ten temat są dołączane do wanny. Jeśli nie, trzeba będzie umieścić panel kąpielowy na miejscu i zapamiętać (lub narysować szkic), gdzie będzie najlepsze miejsce na zamocowania.

Doskonałym pomysłem jest posiadanie solidnego pionu w dwóch narożnikach, do których panel może się opierać, a to również zapewni dodatkowe wsparcie dla wanny.

Większość paneli wannowych to plastikowe, dość słabe odmiany. Górna część klipsa panelu znajduje się pod rantem wanny. Następnie należy zaznaczyć na podłodze, gdzie należy przymocować łatę, aby powstrzymać wpychanie dna panelu.

Pamiętaj, jak stara została zamontowana i użyj podobnej metody. Nie ma żadnych zasad mocowania paneli łazienkowych, ale upewnij się, że możesz je łatwo usunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przygotuj szkielet już teraz, jeśli twoja toaleta est blisko wanny. Później nie będziecie mieli tyle miejsca.

Dobrym pomysłem jest pozostawienie panelu wyłączonego, ponieważ teraz możesz zainstalować ostatni rząd płytek..

Przywróć znaczniki uziemienia i przewody. Aby dopasować ostatni rząd płytek, trzeba będzie zmierzyć każdy z nich i przyciąć je, aby pasowały. Jeśli Twoja wanna jest na poziomie, wszystkie powinny mieć takie same cięcia. Wytnij je jak najbliżej wanny i użyj kamienia z karborundu, aby schładzać cięte krawędzie, jeśli masz zamiar tylko spoinować dolną spoinę.

Jeśli zamierzasz zastosować uszczelniacz do kąpieli między ostatnią płytką a wanną, nacięcie nie musi być aż tak schludne. Ponieważ nałożysz go na ściany i dokładnie uszczelnisz je między wanną a ścianą, fugą na dnie wanny.

Dzieje się tak dlatego, że jeśli z jakiegokolwiek powodu woda przedostanie się za płytki, z jakiegokolwiek powodu, może ponownie przedostać się do wanny. (Byliśmy w łazienkach, gdzie fragmenty fugi zostały wykopane przez zabawki dla dzieci!) Przycinanie płytek do tego poziomu czystości wymaga praktyki, dzięki czemu można lepiej uszczelnić dno. Ale jeszcze tego nie rób.

Zanim zamontujesz toaletę i umywalkę, zwróć uwagę na to, że fugi nie da się później łatwo dosięgnąć (więcej na temat cementacji za chwilę). 

Teraz przykręć podstawę do podłogi, a cysternę do ściany. Użyj ręcznego śrubokręta do tych dwóch operacji lub przekręć śrubokrętem bateryjnym w prawo.

Zawsze najpierw wciśnij trochę czystego silikonu do otworów w podstawie i spłuczce, a następnie przykręć je w 99%. Pozostaw na kilka godzin, następnie dokręć i odetnij nadmiar silikonu, co da pewną ochronę przed przesuwaniem się toalety i spłuczki względem korpusu urządzenia.

płytki łazienkowe

Wiele osób kładzie płytki na piasku i cemencie, co może być konieczne, jeśli podłoga jest naprawdę źle wypoziomowana, ale jeśli robisz to w ten sposób i masz drewnianą podłogę, pomaluj najpierw ten obszar. Piasek i cement nie trzyma się dobrze drewna.

Upewnij się, że na górze spłuczki jest poziom. Uzupełnij przelew i podłącz go do istniejącego, wciskając złącze kranu na miejsce. Następnie można włączyć zawór odcinający do cysterny i obserwować, jak się wypełnia.

Ustaw zawór kulowy w żądanej pozycji i spłucz go ponownie. Naprawdę ważną wskazówką do zapamiętania jest…. podczas mocowania czegokolwiek za pomocą płytek ceramicznych, upewnij się, że główka zaślepki ściennej przechodzi przez płytki, w przeciwnym razie rozszerzy się wraz z wkrętem i pękną płytki.

Umywalka jest następna: zanim zrobisz cokolwiek innego, zmierz od tyłu umywalki (gdzie dotyka ona ściany) do środka odpływu ścieków, a następnie dostosuj istniejące odpady tak, aby rura była skierowana ku górze, w środku, gdzie chcesz, aby postument znajdował się w tej samej odległości od ściany. 

Przyklej i przymocuj rurę odpływową do istniejących i przesuń nakrętkę uszczelniającą w dół nad rurą gotową do ponownego podłączenia. Jakkolwiek odpady są ustawiane, upewnij się, że masz tylko jedno połączenie, które możesz wykonać, gdy wszystko wróci do pozycji końcowej.

Zobacz także: Rodzaje farb do ścian

Na powyższym zdjęciu widać, że nasze jedyne połączenie gwintowane znajdowało się z tyłu zbiornika. Przecinamy rurę, aby wypełnić widoczną lukę, odkręcamy to połączenie i przyklejamy do siebie całą rurę. To połączenie zostanie wykonane ponownie, kiedy umywalka zostanie naprawiona.

Teraz ustaw wszystko z powrotem na swoje miejsce, przykręć przyłącze do ścieków, wepchnij złącza kranowe do domu i przykręć umywalkę, stosując tę samą metodę, co w przypadku wanny. Włącz zawory odcinające i wypróbuj krany.

Załóż deskę klozetową i dobrze wyczyść. Czas na efekt końcowy. Używamy zwykłej gąbki do dekoratorów, po zastosowaniu się do wskazówek dotyczących mieszania zaprawy. Nie mieszaj zbyt wiele w jednym przejściu. Chociaż jest to dość szybka operacja, fuga wysycha dość szybko i nie chcesz wanny pełnej fugi, której nie będziesz mógł się pozbyć. Zrób jeden obszar na raz zanurzając gąbkę w fudze i zbierając z góry resztę.

Trzymaj wiadro z wodą w pobliżu, aby wypłukać gąbkę. Dobrze wyciśnij, a następnie przetrzyj płytki. Musisz wytrzeć płytki dwa lub trzy razy, aby je oczyścić.

Po zakończeniu należy pozostawić fugi do wyschnięcia. Na wszystkich płytkach znajduje się biały osad. Można to wypolerować za pomocą ściereczki do kurzu.

Na koniec, użyj odrobiny białego spirytusu na ściereczce i wytrzyj ją wokół górnej krawędzi spoiny wanien/płaskowników, tak samo jak między zlewem a płytkami.

Gdy to odparuje, oczyść tłuszcz, który może znajdować się na obu powierzchniach, następnie należy zastosować uszczelniacz do kąpieli/umywalki.

W ten sposób zakończyłeś teoretyczny etap remontu swojej łazienki. Powodzenia w praktyce!

Podobne artykuły